Bašić: Živi smo još, sigurno se nećemo predati

Hvala publici koja može biti ponosna na ove momke, istakao je šef stručnog štaba "Plavih"

Bašić: Nedostajalo puno igrača. N. Šaljić

27.7.2023

Željezničar je u prvom susretu 2. pretkola Konferencijske lige odigrao neriješeno na svojoj Grbavici sa Nefčijem iz Azerbejdžana (2:2).

Domaći su bili na korak od trijumfa, ali su onda primili gol u petoj minuti sudijske nadoknade. Trener "Plavih" Nermin Bašić dao je komentar nakon utakmice.

- Razočaran sam, primili smo eurogol u posljednjim minutama. Hvala publici koja može biti ponosna na ove momke. U Evropi moraš da trpiš da naučiš igrati defanzivu.

Znali smo da je Nefči tehnički jaka ekipa, ali nisu imali neke šanse, zaključali smo dosta toga. Mi smo svoje šanse iskoristili. Vidite razlike u ligama, sudija pušta igru, dosta tempa ima. Ponosan sam na svoju ekipu, fajterski su odigrali.

Dobro smo spremili utakmicu iako je bilo igrača koji nam nedostaju. Živi smo još, nećemo se predati to je sigurno.

Željo nije izgubio nijednu evropsku utakmicu, a odigrao je tri. Imamo motiva, nećemo se predati. Trebamo raditi, znamo gdje smo u nedostatku, ali ovo je samo početak našeg rada - rekao je Bašić.

Podsjetimo, revanš utakmica igra se za sedam dana u azerbejdžanskom Bakuu.