Tok utakmice / Zrinjski - Breidablik 6-2

Stadion "Pod Bijelim brijegom" domaćin je bitne utakmice za Zrinjski

Detalj sa utakmice Zrinjski - Breidablik - Avaz
Zagrijavanje igrača Zrinjskog - Avaz
Pune tribine stadiona "Pod Bijelim brijegom" - Avaz

10.8.2023

Fudbaleri Zrinjskog večeras igra prvu utakmicu 3. pretkola Evropske lige protiv islandskog Breidablika. Utakmica se igra na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

"Plemići" imaju jedinstvenu šansu da se plasiraju u grupnu fazu nekog od evropskih takmičenja, a za to im je potrebno da prođu Islanđane.

Pravdu na utakmici dijele: Nikolas Volš (Nicholas Walsh) iz Škotske, a pomoćnici će mu biti Daglas Poter (Douglas Potter) i Kalum Spens (Calum Spence)

Tekstualni prijenos pratite na portalu "Avaza".

Zrinjski - Breidablik 6:2 (Kiš 2', 30', Malekinušić 22', 40', Bilbija 33', Ivančić 56' / Ludvikson 65', Ejlofson 75')

FT - Gotovo je u Mostaru. Zrinjski upisao visoku pobjedu 6:2 protiv Breidablika i stigao na korak od historijske prve grupne faze.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.

90' - Velika šansa za Zrinjski! Mišić je bio neodlučan iako je bio sam htio je vratiti loptu Bilbiji i na kraju ništa od novog gola.

87' - Senić dobija žuti karton.

85' - Ćuže i Ćorluka izlaze iz igre, a na teren su ušli Memija i Jukić.

82' - Velika šansa za Zrinjski! Prvo je Čanađija izuzetno lijepo šutirao i pogodio prečku, a Ćuže ne može do gola poslije odbijene lopte. Ne da se krilnom napadaču.

81' - Opasnost pred golom Einarsona. Neoprezno je izbio defanzivac Breidablika pred svojim golom.

75' - GOLLL!!! Ništa još nije gotovo. Ne daju se Islanđani. Ejlofson pogađa za Breidablik.

70' - Velika šansa za Breidabilik! Sve se dobro završilo sada za "Plemiće", ali su gosti imali dvije dobre prilike da postignu gol. Na kraju je makazicama pokušao Sigurjonson.

69' - Žuti karton za Jakovljevića. Slobodan udarac imaju gosti.

65' - Ulaze Mišić i Zlomislić umjesto Malekinušića i Kiša u redovima Zrinjskog.

65' - GOLLL!!! Vraća jedan gol Breidablik. Ludvikson je pobjegao defanzivcima Zrinjskog i uspio je matirati golmana Marića. Zanimljivo, ovo je bio prvi udarac Islanđana na utakmici.

56' - GOLLL!!! Ne prestaju fudbaleri Zrinjskog. Prosto melju protivnika. Sada je kao na malom fudbalu pogodio Ivančić.

49' - Propada prilika za Čanađiju poslije kornera. Prešla je lopta preko noge veznjaka Mostaraca.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Poluvrijeme u Mostaru! Zrinjski vodi 5:0.

45' - Četiri minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

45' - Velika šansa za Zrinjski! Ne da se Ćuži da pogodi večeras. Kakva lopta Kiša, kao da ima oči.

40' - GOLLL!!! Zrinjski se poigrava sa Breidablikom. Malekinušić se najbolje snašao i postigao gol, svoj drugi na utakmici, a peti Zrinjskog večeras.

33' - GOLLL!!! Bilbija pogađa glavom. Potop Breidablika u Mostaru. Već se može namirisati Evropa u Mostaru.

31' - Crveni karton za Breidablik! Viktor Karl Einarson je isključen zbog starta. Dobio je prije nekoliko minuta žuti karton i sada ponovo ružno startuje veznjak Breidablika. Sprema se potop Islađanima.

29' - GOLLL!!!! Ogromna prednost za Zrinjski. Ponovo pogađa Kiš. Iskoristio je grešku odbrane.

28' - Izmjena u redovima Zrinjskog. Matej Senić ulazi umjesto Barišića koji ima problema sa povredom.

25' - Žuti karton za Viktora Karla Einarsona.

22' - GOLLL!!! Vodi Zrinjski 2:0. Bilbija šutira glavom, a odbijena lopta dolazi do Malekinušića koji lako pogađa mrežu Breidablika.

21' - Ne prestaju prilike pred golom Breidablika. Velika greška Einarsona. Ćuže ipak pokušava i pogađa prečku.

20' - Ponovo odlična prilika za "Plemiće". Ćorluka ubacuje u šesnaesterac po zemlji, šutira Bilbija, ali lopta odlazi tik pored stative.

17' - Velika šansa za Zrinjski. Lopta je došla do Marija Ćuže, koji je lukavo pokušao matirati golmana Einarsona.

10' - Opasan centaršut sada i pred golom Breidablika. Vrebali su Kiš i Bilbija priliku, ali otklanjaju opasnost gosti.

7' - Nesporazum sada Kiša sa Malekinušićem. Moglo je ovo biti opasnije po gol islandskog kluba.

6' - Opasan centaršut gostiju sa desne strane, ali nikoga nije bilo na drugoj stativi.

2' - GOLLL!!! Vodi Zrinjski. Kakav start utakmice. Bilbija za Ćužu, on je vraća u sredinu za Kiša koji odlično plasiranim udarcem pogađa za vodstvo svoje ekipe.

1' - Počelo je u Mostaru!

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Tičinović, Ivančić, Kiš, Čanadžija, Malekinušić, Ćuže, Bilbija.

Breidablik: Einarson, Jeoman, Margelrson, Muminović, Guniaugson, Ludvikson, Sigujonson, Ejolfson, Svanthorson, Steindorson, Elnarson