Tok utakmice / Sarajevo - Posušje 3:0

Za Bordo tim je ovo prvi meč u domaćem prvenstvu pod trenerskom palicom novog trenera Simona Rožmana

Sa utakmice na Koševu. Screenshot

11.8.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 3. kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Posušja.

Za Bordo tim je ovo prvi meč u domaćem prvenstvu pod trenerskom palicom novog trenera Simona Rožmana. Posušje je do sada odigralo jednu utakmicu u kojoj je zabilježilo poraz od Širokog Brijega (1:2).

Sarajevo - Posušje 3:0 (Oliveira 45+3', Ziljkić 69', Ziljkić 75')

FT - Kraj utakmice.

90+4' - Čataković pogađa stativu!

90' - Četiri minute nadoknade.

82' - Lučić je zaradio žuti karton kod gostiju.

76' - Trostruka promjena kod domaćih, debitovat će Penaranda! Oliveira, Buljubašić i Ziljkić su ustupili sovja mjesta Penarandi, Zeljkoviću i Ikić.

75' - GOOOOOOOOOOL! Sjajna akcija Bordo tima, na kraju Buljubašić proigrava Ziljkića koji postiže svoj drugi gol večeras!

69' - GOOOOOOOOOOL! Ziljkić je siguran egzekutor najstrožije kazne, Sarajevo sada vodi sa 2:0!

66' - Penal za Sarajevo! Beganović ga je izborio nakon što ga je faulirao Bekavac.

65' - Oliveira je sada šutirao, ali nije bio precizan.

58' - Sjajna šansa za Posušje! Mustafić je izgubio loptu na sredini terena, nakon čega je uslijedila kontra gostiju, Boban je išao sam na golmana, ali je odbranio Šahinović.

56' - Dvostruka izmjena u Sarajevu. Kjeremeh i Trako izlaze iz igre, a na terenu su Čataković i Šerbečić.

50' - Treći žuti karton na utakmici, prvi za goste, a dobio ga je Boban zbog prigovora.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - GOOOOOOOOOOL! Sarajevo je povelo. Ziljkić je centrirao sa desne strane, Kolić je pokušao boksovati loptu i pogodio je Oliveiru.

45' - Tri minute nadoknade.

41' - Šansa za goste! Boban je zatresao mrežu, ali samo sa spoljne strane.

30' - Novi pokušaj Marija Vrančića, ali šut ide preko gola.

26' - Novi žuti karton za domaće. Trako je dobio javnu opomenu nakon prekršaja nad Bobanom.

20' - Beganović je sada šutirao nakon što se ubacio u protivnički šesnaesterac, ali nema promjene rezultata.

15' - Posušje se oslobodilo uvodnog pritiska Sarajeva, lopta nešto više u posjedu gostiju.

10' - Dobra prilika za domaće! Oliveira je iskoristio smušenost odbrane Posušja, pobjegao je svom čuvaru, a onda iskosa šutirao pored gola.

9' - Ziljkić je imao slobodan udarac iz opasne situacije, ali je lopta završila u živom zidu.

8' - Prvi žuti karton na utakmici. Ziljkić ga je dobio nakon što je izveo slobodan udarac bez sudijske dozvole.

5' - Stativa! Mario Vrančić je šutirao, ali okvir gola je saveznik gostiju.

1' - Počela je utakmica!

Stigli su i početni sastavi. Simonu Rožmanu će ovo biti debi na klupi Sarajeva, a odlučio se za sljedećih 11.

Sarajevo: Šahinović, Duraković, Trako, Jelić Balta, Vrančić, Oliveira, Kjeremah, Beganović, Buljubašić, Ziljkić i Mustafić.

Posušje: Kolić, Bekavac, Brković, Kamenar, Krišto, Stapić, Begić, Maglica, Lučić, Jenjić i Boban.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će Mirza Kazlagić (Cazin), dok će glavni arbitar derbija između Željezničara i Borca biti Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).