Tok utakmice / Posušje - Željezničar 1:0

"Plavima" je ovo drugi meč ove sezone, dok Posušje igra svoju treću utakmicu

Sa večerašnje utakmice. FK Željezničar

19.8.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola Premijer lige BiH između Posušja i Željezničara koji se igra na stadionu Mokri Dolac.

Posušje - Željezničar 1:0 (Kamenar 24')

FT - Kraj utakmice.

90' - Četiri minute nadoknade.

75' - Željezničar bez ideja večeras. Domaći su uspješno osujetili svaki napad "Plavih".

64' - Prvi pokušaj Željezničara u okvir gola. Mekić je šutirao, golman domaćih je to odbio u korner.

63' - Opasno je bilo! Cocalić je u posljednji čas intervenisao i spriječio Posušje da dođe do drugog gola. Mandić je išao oči u oči s Muftićem, ali je oklijevao što je Cocalić iskoristio i oduzeo mu loptu.

52' - Ćosić je zaradio žuti karton nakon jednog prekršaja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Bašić pravi dvije izmjene. Jašarević i Biber su na terenu umjesto Kosorića i Rustemovića.

HT - Kraj prvog dijela.

44' - Drina je ponovo pogriješio, ali šut domaćih ide pravo u golmana Muftića.

40' - Navijači Željezničara su u velikom broju stigli na stadion Mokri Dolac.

Oni su odali počast svom prijatelju s tribine Aneru Kasapoviću koji je ubijen tokom gostovanja u Zenici 2005. godine.

35' - Velika šansa za Posušje! Brković je šutirao, ali pogodio je samo vanjski dio mreže.

30' - Željezničar bez prave prilike poslije pola sata igre na Mokrom Docu.

Sa utakmice na Mokrom Docu. FK Željezničar / Mirza Demirović

24' - GOOOOOOOOOL! Sjajan pogodak postigao je Kamenar, Posušje vodi!

15' - Čarke na terenu. Kosorić i Vrgoč su bili u verbalnom sukobu, potom se i Krpić verbalno sukobio sa klupom Posušja.

10' - Prva šansa na utakmici. Kamenar je pokušao sa distance, ali ide to pored gola Željezničara.

5' - "Plavi" imaju blagu inicijativu na otvaranju ovog susreta.

1' - Počela je utakmica!

Treneri Branko Karačić i Nermin Bašić odabrali su početne postave za ovaj susret.

Posušje: Kolić, Vrgoč, Brković, Kamenar, Mandić, Krišto, Marques, Marić, Begić, Maglica, Lučić.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić, Mekić, Haračić, Drina, Galić, Amoah, Rustemović, Ćosić.

Utakmica počinje u 20:45 sati. Pravdu na večerašnjem meču dijelit će Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške, a pomoćnici su mu Tarik Mulasmajić (Tešanj) i Davor Beljo (Mostar). Četvrti sudija je Josip Martinović iz Čapljine.

Posušje je do sada odigralo dvije utakmice i zabilježilo poraze od Širokog Brijega i Sarajeva. Željezničar je u jedinom meču do sada pobijedio Borac.

Inače, ranije danas Zvijezda 09 je savladala Slogu iz Doboja rezultatom 1:0.