Detalj sa utakmice Sarajevo - Velež - Avaz
+7

28.8.2023

Fudbaleri Sarajeva i Veleža večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase" zatvaraju 5. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo se probudilo dolaskom na klupu Simona Rožmana i trenutno imaju dvije pobjede u nizu, dok je Velež neporažen nakon četiri kola i imaju pet osvojenih bodova.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu Avaz.ba

Sarajevo - Velež 1:0 (Oliveira 50')

FT - Gotovo je na Koševu. Sarajevo je slavilo 1:0.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade na Koševu.

90' - Lijep dribling Vrančića, faulom ga zaustavljaju gostujući fudbaleri.

85' - Sada je Šahinović bio veoma neoprezan pri centaršutu poslije slobodnog udarca Veleža. Ipak, poslije zbrke bit će samo korner.

77' - Dobar pokušaj i Hasića iz daljine, ali nije to previše zabrinulo Veležove igrače.

74' - Velika šansa za Sarajevo! Vrančić je šutirao nakon što je povukao 30- tak metara, ali brani to Hadžikić.

67' - Odličan dribling Oreča, ali je bio sebičan fudbaler "Rođenih".

66' - Kasni Haskić na centaršut, moglo je ovo biti veoma opasno za Šahinovića.

63' - Debituje za Sarajevo Hasić. Ušao je umjesto Oliveire, također, Vrančić je zamijenio Avramovskog.

56' - Šutira Anđušić, ali blokiraju igrači Sarajeva. Preuzeli su kontrolu fudbaleri Veleža.

53' - Velika šansa za Velež! Milimetri su dijelili Velež od izjednačenja.

50' - GOLLL!!!! Vodi Sarajevo. Ne treba puno Renanu Oliveiri, a pogotov kada se nađe sam pred golom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme na Koševu.

45' - Igrat će se još jedna minuta

44' - Velika šansa za Velež! Ponovo Mlinarić šutira, ovaj put iz slobodnog udarca. Šahinović je uspio tu loptu preusmjeriti u prečku.

42' - Žuti karton za Kjeremeha. Neoprezan start krilnog napadača Sarajeva.

39' - Velika šansa za Velež! S gol linije izbacuju sada udarac fudbaleri Sarajeva. Bilo je ovo blizu. Lopta je pogodila Beganovića, a igrači Veleža traže igranje rukom. Sudija Petrović nije ništa svirao.

38' - Velika šansa za Velež! Kakav projektil sada Mlinarića. Lopta je zatresla prečku, Šahinović ne bi ovo stigao.

31' - Sada je lopta preletjela sve defanzive Sarajeva, ali je i bila prebrza i za Anđušića koji je pobjegao Soldi i Aničiću.

26' - Slobodan udarac za Sarajevo na ivici šesnaesterca. Julardžija šutira preko gola.

25' - Šutira Hrkač, ali pogađa defanzivce Sarajeva. Snažan je to bio udarac.

23' - Velika šansa za Sarajevo! Ziljkić je šutirao s nekih 12 metara i ali lopta odlazi pored gola.

20' - Prva prilika za Velež, ali siguran je Šahinović.

16' - Pokušava i Julardžija, ali šutira ravno u golmana Veleža.

15' - Velika šansa za Sarajevo! Buljubašić je centrirao, a loptu je Domić skrenuo ka svom golu. Međutim, Hadžikić je bio spreman i skinuo je s linije.

8' - Ziljkić šutira visoko iznad gola Veleža. Prije toga, Oliveira je pobjegao odbrani Mostaraca, ali Hadžikić je bio brži do lopte.

6' - Duraković je odlično pronašao Oliveiru, ali ispred Brazilca ponovo reaguju defanzivci Veleža.

4' - Pronašao je Ziljkić Avramovskog, ali odbrana Veleža je pribrana i bit će samo korner za Bordo tim.

2' - Prva ozbiljna prilika za Sarajevo. Centaršut Beganovića pronašao je Oliveiru, ali lopta odlazi preko gola.

1' - Počeo je susret na stadionu Koševo.