DERBY DELLA MADONNINA

Kakva noć za Interiste: "Nerazuri" pregazili Milan, ovakav trijumf ne pamte skoro 50 godina

Također, ovo je peta pobjeda Intera protiv Milana u svim takmičenjima ove godine

Velika pobjeda Intera. Twitter

16.9.2023

Fudbaleri Intera slavili su u gradskom derbiju protiv Milana i to kako. Deklasirali su svog ljutog rivala sa čak 5:1 u 4. kolu italijanske Serie A.

"Nerazuri" su do vodstva došli već u 5. minuti preko Henrika Mikitarijana (Henrikh Mkhitaryan). U 37. minuti došli su do drugog gola kada je sjajno pogodio Markus Tiram (Marcus Thuram).

"Rosoneri" su se vratili u meč u 57. minuti preko Rafaela Leaa, ali to je bilo sve što su uspjeli uraditi večeras.

Sjajnu utakmicu odigrao je Mikitarijan, a to je potvrdio i drugim golom koji je dao u 70. minuti. Osam minuta kasnije penal je u pogodak pretvorio Hakan Čalhanolu (Calhanoglu), a u nadoknadi meča u strijelce se upisao i Davide Fratesi (Frattesi).

Ovakav poraz Inter nije nanio svom rivalu još od 1974. godine. Također, ovo je peta pobjeda Intera protiv Milana u svim takmičenjima ove godine.

Inače, bh. reprezentativac Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta za svoj Milan.