Njukasl preživio San Siro, Englezi slave čudesnog golmana

U drugom susretu Lajpcig savladao Jang Bojs

Sa utakmice na San Siru. AP

19.9.2023

Fudbaleri Milana i Njukasla podijelili su bodove na otvaranju Lige prvaka (0:0).

Vidjeli smo dva različita poluvremena na San Siru. U prvom je sve prštalo, Milan je imao mnogo prilika, ali nesavladiv je bio Nik Poup (Nick Pope).

Spektakularno je branio Englez i najzaslužniji je što Njukasl neporažen napušta Milano.

Za razliku od prvog, drugo poluvrijeme je bilo mnogo sporijeg ritma. Rafale Leao je zaprijetio u 75. minuti, ali je šut otišao preko gola. Njukasl je u finišu mogao do pogotka, ali je Sportijelo odbranio šut Šena Longstafa (Sean Longstaff).

Bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao je cijelu utakmicu za svoj Milan.

U istom terminu Lajpcig je kao gost pobijedio Jang Bojs sa 3:1. Nijemci su poveli preko Simakana (3'), a Elia je izjednačio pola sata kasnije.

Lajpcig je ponovo poveo u 74. preko Šlagera, a pobjedu je u nadoknadi susreta ovjerio Benjamin Šeško.

TOK UTAKMICA

Milan - Njukasl 0:0

Jang Bojs - Lajpcig 1:3

FT - Kraj utakmica.

90+2' - Šeško daje gol i ovjerava trijumf Lajpciga.

85' - Sve manje nade da ćemo na San Siru vidjeti golove.

75' - Lajpcig ponovo vodi. Gol je dao Šlager!

74' - Nova prilika za Milan! Florenci je pronašao Leaa, ali njegov šut glavom ide preko gola.

70' - Ni izmjene koje su izvršili treneri Pioli i Hau nisu promijenile stanje na terenu. I dalje je 0:0.

55' - Sporiji ritam utakmice u nastavku.

50' - U prvom poluvremenu su nedostajali samo golovi, nadamo se da ćemo ih vidjeti u nastavku.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme u Milanu, pravo je čudo da nismo vidjeli golove.

41' - Prvi žuti karton na San Siru, dobio ga je Kalabrija.

38' - Nova velika prilika za Milan! Čukvueze je sada zaprijetio, ali loše je zahvatio loptu.

35' - Krunić je zadužen za sve prekide Milana na ovoj utakmici.

34' - Kakva drama ispred gola Njukasla! Leao je naredao nekoliko igrača Njukasla ali je pretjerao i izostao je šut u ključnom trenutku.

33' - Jang Bojs izjednačio u Švicarskoj. Strijelac je Elia.

31' - Velika šansa za Milan! Teo je ubacio sa strane, ubacio Žiruu, ali lopta ide pored gola.

30' - Gosti su tražili penal nakon što je Longstaf pao u šesnaestercu, ali sudija je odmahnuo glavom.

25' - Na San Siru je i poznato lice. Zlatan Ibrahimović gleda utakmicu svog Milana.

Ibrahimović: Na tribinama San Sira. Twitter

20' - Milan je puno bolji rival večeras. Redaju se šanse ispred gola Njukasla.

14' - Šta radi Nik Poup! Sada je zaustavio Žirua.

13' - Dvije odlične prilike za Milan u deset sekundi! Prvo je Krunić proigrao Pobegu čiji udarac brani Poup, a nedugo zatim engleski golman zaustavlja i Leaa.

5' - Uvodno ispitivanje snaga na San Siru.

3' - Prvi gol u novoj sezoni Lige prvaka dao je Lajpcigov Mohamed Simakan!

1' - Počela je utakmica!

U 18:45 se igraju prve dvije utakmice. Milan u grupi F dočekuje Njukasl, dok će Jang Bojs u grupi G na svom terenu odmjeriti snagu sa Lajpcigom.

Pratit ćemo duel sa San Sira u tekstualnom prijenosu, kao ii dešavanja iz Švicarske.

Posljednji put se igra Liga prvaka u ovom formatu - osam grupa po četiri ekipe.

Poznati su sastavi za duel iz Italije, a od prve minute za Milan igrat će reprezentativac BiH Rade Krunić.

Milan: Manjan, Teo, Tijav, Tomori, Kalabria, Krunić, Pobega, Loftus-Čik, Leao, Čukvueze i Žiru.

Njukastl: Poup, Tripije, Šar, Botman, Brn, Guimareš, Longstaf, Tonali, Marfi, Gordon i Isak.

Bit će ovo emotivna noć za Sandra Tonalija. Italijan je ljetos prešao iz Milana u Njukasl za oko 70 miliona eura.

Prozvan je nasljednikom Andree Pirla, zaljubio se u Milan, ali "Rosoneri" nisu mogli odbiti ponudu za njega.

Sada se ponovo vratio na San Siro, ali umjesto crveno-crnog nosit će bijelo-crni dres.