Tok utakmice / Željezničar - Široki Brijeg 2:1

Sa utakmice na Grbavici - Avaz
+15

2.10.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na teksutalni prijenos posljednje utakmice 9. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Širokog Brijega.

Željezničar - Široki Brijeg 2:1 (Štilić 39', Krpić 93' / Kpan 53')

FT - Kraj utakmice.

93' - GOOOOOOOOL! Sulejman Krpić pogađa za erupciju oduševljenja na Grbavici!

90' - Četiri minute nadoknade.

86' - Krpić je zatresao mrežu, ali je sviran ofsajd. Čini se da su sudije pogriješile.

82' - Posljednje izmjene domaćih. Gasal i Haračić mijenjaju Bibera i Galić.

81' - Široki je zaprijetio iz kontre. Capan se namjestio na lijevu nogu, izblokirao ga je Kosorić.

77' - Prvi žuti karton na večerašnjoj utakmici. Zaradio ga je Musa zbog faula nad Krpićem.

74' - Velika šansa za Željezničar! Amoa je istrčao kontru, uposlio Drlju koji je savladao golmana, ali lopta je pogodila prečku.

72' - Štilić ide van, mijenja ga Al Džaber. Izmjena i kod gostiju, Barišić je u igri umjesto Kpana.

71' - Nepovezana igra Željezničara u ovim trenucima. Široki Brijeg će imati korner.

Pogled na južnu tribinu. N. Šaljić

66' - Mijenja i Bašić. Alison ustupa svoje mjesto Drlji.

61' - Dvostruka izmjena u Širokom Brijegu. Bagarić i Mikolčić u igri, umjesto Lukića i Mamića kod gostiju.

58' - Nova šansa! Štilić je odlično izveo korner, Cocalić je šutirao glavom, ali odbrana Širokog Brijega blokira to.

57' - Prilika za "Plave"! Štilić je lijepo izgradio akciju sa Amoom, a onda sjajno šutirao sa nekih 20-ak metara. Odbranio je to Tomić.

53' - GOOOOOOOL! Činedu je unio živosti u redove gostujućeg tima, a sada je lijepo proigrao Kpana koji matira nemoćnog Muftića.

51' - Šansa za Široki Brijeg! Mnogo sreće za Željezničar. Cocalić je nespretno reagova, lopta došla do Činedua koji je šutirao. Ide to od blok u korner.

49' - Turanjanin je ubacio loptu napamet, ali smušeno je djelovala odbrana gostiju. Domaći imaju korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Izmjene u obje ekipe. Kod Željezničara je Turanjanin zamijenio Ćosića, a u timu Širokog Brijega svoje mjesto Tomić je ustupio Čineduu.

HT - Poluvrijeme na Grbavici.

45' - Tri minute nadoknade.

44' - Prečka! Cocalić je zaplivao i glavom šutirao, ali okvir gola spašava Širokobriježane.

39' - GOOOOOOOOOOOL! Semir Štilić pogađa za vodstvo Željezničara. Sjajno ga je proigrao Amoa, a ovo Štilić ne propušta iskoristiti. Semiru je ovo prvi gol ove sezone.

33' - Nova intervencija Muftića. Kpan je šutirao, a lopta od blok ide u ruke oglmana Željezničara.

28' - Šta je sada odbranio Muftić! Prvo je odbio nezgodan slobodnjak Čavara, a onda je fantastično reagovao i zaustavio šut Muse koji je natrčao na odbitak!

20' - Željezničar ima veliku podršku svojih navijača na današnjoj utakmici.

19' - Još jedan nekontrolisan šut Mehmeda Ćosića.

18 - Prvi pokušaj gostiju! Čavar je šutirao, ali odbranio je to Muftić.

13' - Amoa je sada lijepo umakao svom čuvaru, ali Musa je izblokirao završni pas u ključnom trenutku.

8' - Jašarević je zaprijetio, a na kraju se oglasio sudija Sivac i prekinuo akciju zbog ofsajda.

4' - Nakon kornera se lopta odbila do Ćosića koji je šutirao, ali je to bilo jako neprecizno.

3' - Prvi korner na utakmici, izborio ga je Štilić. On će i ubaciti sa strane.

1' - Počela je utakmica!

Susret se igra od 18:00 sati, a treneri Nermin Bašić i Marijan Budimir odredili su početne sastave.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Krpić, Štilić, Biber, Drina, Alysson, Galić, Amoah, Jašarević, Ćosić.

Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Kpan, Lukić, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak, Tomić.

"Plavi" traže izlazak iz krize nakon pet uzastopnih poraza, dok bi se Široki Brijeg pobjedom ili remijem vratio na drugo mjesto tabele.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će Zeničanin Ermin Sivac. Pomagat će mu Tarik Mulasmajić i Davor Vukašinović, dok je četvrti sudija Danijel Perić.