TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Napoli - Real 2:3

Bavarci su do ove utakmice bili u nizu od 35. utakmica bez poraza u grupnoj fazi Lige prvaka

Sa utakmice u Napulju. AP

3.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos šest utakmica 2. kola Lige prvaka.

Pred nama je nekoliko uzbudljivih duela, a u fokusu će biti susret iz Napulja gdje aktuelni prvak Italije Napoli dočekuje španskog viceprvaka Real Madrid.

FT - Kraj utakmica!

90+' - GOL! PSV dolazi do novog izjednačenja.

87' - GOL! En Nesiri odmah vraća Sevilji vodstvo.

86' - GOL! De Jong koristi penal, PSV izjednačio.

83' - GOOOOOOL! Preokrenuo i Bajern na Hampden parku, Tel je strijelac.

82' - GOOOOOOL! Ikardi pogađa, Galatasaraj preokrenula na Old Trafordu. Nešto ranije je Argentinac promašio penal.

78' - GOOOOOOOL! Kakva bomba Valverdea, lopta pogađa prečku, odbija se od Mereta i ide u mrežu.

71' - Ludnica na Old Trafordu! Galata se ponovo vratila, Akturkoglu je matirao Onanu.

69' - GOL! Lens preokreće protiv Arsenala, Vahi je pogodio za erupciju navijača na Bolaert Delelis stadionu.

69' - GOL! Sevilja vodi pogotkom Nemanje Gudelja.

67' - Promjena rezultata na Old Trafordu! Hojlund je ponovo strijelac! 67' - GOL! Bajern poravnao na Hampden parku preko Musijale.

62' - GOL! Poveo je Inter protiv Benfike, a strijelac je Markus Tiram.

57' - Šansa za Napoli! Ponovo se trese mreže Reala, ali samo sa spoljne strane. Pokušao je Kvaračkelija.

56' - GOL! Kopenhagen poveo protiv Bajerna, Lerager je strijelac.

54' - GOOOOOOOOL! Zjelinski je uz pomoć stative matirao Kepu!

53' - Penal za Napoli! Nakon gledanja VAR-a, italijanski tim dobija najstrožiju kaznu.

53' - Ofsajd! Evo prvog pogotka u nastavku, Sevilja povela u Ajndhovenu. Ipak poništen gol.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

40' - Velika prilika za Napoli! Osimhen je dobio zračni duel s Načom, ali šutirao je glavom pravo u Kepu.

37' - Ofsajd! PSV je postigao gol, ali slavlje navijača u Ajndhovenu je pokvareno nakon gledanja usporenog snimka.

36' - Šansa za Real! Vinisijus je bio u solo akciji, ali na kraju je uputio neprecizan šut.

34' - GOOOOOOOOL! Kakva golčina Džuda Belingema! Nanizao je nekoliko igrača, a onda se namjestio i pogodio.

27' - GOOOOOOOOL! Lijep gol Vinisijusa žuniora. Di Lorenco je pogriješio, a to je brutalno kaznio Realov Brazilac.

25' - GOOOOOOOL! I Arsenal je kapitulirao, Lens se vraća preko Tomasona.

23' - GOOOOOOL! Vilfred Zaha daje gol na Old Trafordu protiv svog bivšeg kluba, Galatasaraj došao do izjednačenja.

19' - GOOOOOOOL! Ostigard pogađa za vodstvo Napolija. Kepa je pogriješio, a sada mora po loptu u svoju mrežu!

17' - GOOOOOOL! Dobar start Engleza, poveo je i Junajted. Strijelac je Rasmus Hojlund.

Anćeloti: Prvi put protiv Napolija od 2009. godine. Twitter

15' - Interesantno, Karlo Anćeloti je vodio i Napoli i Real. Ovo mu je drugi mandat na klupi "Kraljeva", a trener Napolija je bio od 2018. do 2019. godine.

Također, ovo će biti prvi put da Anćeloti vodi jednu ekipu protiv Napolija još od 2009. kada je bio trener Milana.

14' - GOOOOOL! Prvi pogodak na večerašnjim utakmicama pada u Francuskoj. Arsenal vodi protiv Lensa golom Gabrijela Žesusa.

10' - Zanimljiv podatak. Real je dva puta igrao protiv Napolija u Ligi prvaka i oba puta je slavio protiv Napolija.

7' - Velika šansa za Real! Rodrigo je probio po desnoj strani, izbio sam pred golmana, doduše iskosa, šutirao, ali odbranio je to Meret!

5' - Uvodno ispitivanje snaga u Napulju, Real ima loptu nešto više u svom posjedu.

1' - Počele su utakmice!

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili Rudi Garsija (Garcia) i Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti). Italijanski stručnjak nije ispunio obećanje, pa je Luku Modrića ponovo ostavio na klupi za rezerve.

Napoli: Meret, Di Lorenco, Osigard, Natan, Olivera, Anguisa, Lobotka, Zielinski, Politano, Kvaračkelija i Osmihen.

Real Madrid: Kepa, Karvahal, Načo, Ridiger, Kamavinga, Čuameni, Valverde, Kros, Belingem, Vinisijus i Rodrigo.

Inače, ranije danas odigrana su dva duela. Salzburg našeg Amara Dedića je izgubio protiv Real Sosijedada (0:2), a Union Berlin je na šokantan način izgubio i u drugom meču.

Vodili su Berlinci sa 2:0, ali su na kraju izgubili od Brage rezultatom 2:3.