Tok utakmice / Sarajevo - Borac 1-1

Sve oči uprte su na stadion "Asim Ferhatović Hase" i derbi koji je prije nekoliko sedmica izazvao kontroverzu

Detalj sa utakmice Sarajevo - Borac. FK Sarajevo

5.11.2023

Fudbaleri Sarajeva i Borca na stadionu "Asim Ferhatović Hase" igraju posljednju utakmicu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ovaj susret je u centru pažnje od momenta kada je prošli završio na kontroverzan način.

Prepucavanje sa obje strane nije prestajalo, a sada će to moći riješiti na travnjaku stadiona "Koševo".

Inače, Banjalučani su lideri prvenstva sa 29 osvojenih bodova, dok je Sarajevo trećeplasirano sa šest bodova manje.

Pravdu na ovoj utakmici će dijeliti Irfan Peljto.

Sarajevo - Borac 1:1 (Aničić 90+4' / Nišić 2')

FT - Gotovo je na Koševu.

90+4' - GOLLL!!!! Aničić poslije nevjerovatne akcije nekako ubacuje u gol loptu za poravnanje.

90' - Nova uigrana akcija Beganović sada šutira, ali defanzivci Borca uspijevaju tu loptu nekako poslati preko gola.

90' - Herera zaustavlja raspoloženog Kjeremeha na ivici šesnaesterca.

89' - Najbolja prilika za Sarajevo. Sjajna akcija Vrančića i Beganovića, ali Kjeremeh šutira pored gola.

87' - Uigrana akcija Sarajeva, ali su prekinuli to fudbaleri Borca.

82' - Veoma nesportski start Pejovića. Pobjegao mu je Čataković i on je startao sa dvije noge na njega. Dobio je crveni karton kao "nagradu" za taj potez.

80' - Pokušao je Penjaranda nakon dobre duge lopte, ali je igrao rukom i prekida se napad Sarajeva. Još deset minuta igre.

74' - Ponovo opasna prilika za Borac, ali Lukić nonšalantno pokušava lobovati golmana Sarajeva i to veoma loše završava za "crveno-plave".

71' - Velika šansa za Borac. Odbranio je Šahinović opasan pokušaj Herere iz slobodnog udarca.

63' - Opasan udarac igrača Borca. Šahinović je nesigurno izbio tu loptu. Moglo je ovo biti veoma opasno po gol Sarajeva.

59' - Penjaranda je istrčao odlično kontru, ali je Ziljkić kasnio sa duplim pasom i onda je šutirao na gol, ali bezuspješno.

55' - Sarajevo je žestoko krenulo po izjednačenje.

49' - Zamalo komičan autogol Borca, jedan od defanzivaca Borca je napucao golmana Mijatovića, ali uspijevaju to izbaciti gosti.

49' - Velika šansa za Sarajevo! Savladao je Mijatovića Hasić, ali spašava Herera gol Borca.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Sarajevu.

Bakljada navijača Sarajeva. FK Sarajevo

45+2' - Prolazi lopta kroz peterac Borca, ali ne uspijevaju igrači Sarajeva ugurati tu loptu u gol.

45' - Igrat će se još pet minuta u prvom poluvremenu.

40' - Nova bakljada navijača Sarajeva, koja pravi probleme igračima.

36' - Još jedan pokušaj Mirze Mustafića, ali ponovo to odlazi preko gola.

30' - Pokušava Mustafić sa velike udaljenosti, ali bezuspješno.

24' - Još jedan dobar pokušaj Banjalučana. Čavić je šutirao, ali odlazi to pored gola.

18' - Nakon eksplozivnog starta, usporio je ritam na Koševu.

11' - Utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade domaćih navijača.

8' - Atraktivan, ali veoma neprecizan pokušaj Radovića sa ivice šesnaesterca.

6'- Velika šansa za Sarajevo. Pogađa stativu Hasić iz slobodnog udarca. Nakon toga su imali ponovo priliku da pogode, ali ostaje Borac u prednosti.

2' - GOLLL! Nišić pogađa na samom startu. Šutirao je fudbaler Borca iznad glave Šahinovića koji je bio nemoćan.

1' - Opasna lopta u šesnaestercu Sarajeva, ali Đuričković to čisti i šalje u korner.

1' - Počeo je susret u Sarajevu.