ENGLESKA PREMIJER LIGA

Spektakl na startu "Boxing Daya": "Šumari" srušili Njukasl, Vud ispisao historiju

Postao je tek sedmi igrač koji je dao het-trik na Boxing Day

Vud: Sjajna partija. Sky Sports

26.12.2023

Veliko uzbuđenje priredila je prva utakmica "Boxing Daya" u kojoj je Notingem Forest kao gost pobijedio Njukasl sa 3:1.

Junak "Šumara" u meču 19. kola engleske Premijer lige bio je Kris Vud (Chris Wood) koji je protiv svoje bivše ekipe postigao het-trik. Njukasl je poveo preko Aleksandera Isaka (Alexander) u 23. minuti, a onda je uslijedio preokret.

Novozelandski napadač je pogodio u nadoknadi prvog poluvremena, 53. i 60. minuti. Zanimljivo da je Vud upravo iz Njukasla stigao u Notingem forest. Prethodno je bio prvo pojačanje Saudijaca nakon preuzimanja Njukasla.

Inače, Kris Vud je postao sedmi igrač u historiji koji je postigao het-trik na Boxing Day. Prije njega to su uspjeli samo Tjeri Anri (Thierry Henry) i Kevin Filips (Phillips) 2000. godine, potom Robi Fauler (Robbie Fowler) 2001. godine, Dimitar Berbatov 2011., Geret Bejl (Gareth Bale) 2012., te Hari Kejn (Harry Kane) 2017. godine.

Nakon ove utakmice, Notingem Forest je 16. sa 17 bodova, dok je Njukasl na 7. poziciji sa 29 osvojenih bodova.