PREMIJERŠIP

Ludnica pred novogodišnje praznike: Čelzi preživio Luton, Palmerova utakmica za pamćenje

Palmer: Upisao dva gola i asistenciju. AP

30.12.2023

Fudbaleri Čelzija su slavili na gostovanju kod Lutona rezultatom 2:3 u 20. kolu engleske Premijer lige.

Sjajan meč viđen je na najmanjem stadionu u čitavom Premijeršipu.

Čelzi je imao poprilično sigurnu prednost, ali su u posljednjim minutama bili primorani na preživljavanje.

Poveli su preko Kola Palmera (Cole) u 12. minuti susreta, koji je sjajno pogodio sa ivici šesnaesterca, da bi u 37. na asistenciju mladog Engleza poduplao Noni Madueke pravim projektilom.

Gol pogledajte ovdje.

Palmer je svojim drugim golom, poslije nevjerovatnog driblinga povećao prednost Čelzija na 3:0 i tada se činilo da "Plavci" imaju sve u svojim rukama.

Gol pogledajte ovdje

Međutim, fudbaleri domaće ekipe nisu se planirali predati pa su golovima Rosa Barklija (Ross Barkley) u 80. i Elajdže Adebaja (Elijah Adebayo) doveli utakmicu do usijanja.

Pokušavali su doći do poravnanja, ali za razliku od inače, Čelzi je uspio sačuvati gol.

Čelzi je pobjedom ostao na 10. poziciji, ali mnogo bliže svojim rivalima i sada imaju 28 bodova.

Luton je ostao na 18. poziciji sa 15 osvojenih bodova.