SLAVILI U DERBIJU

Norvežanin riješio utakmicu za Siti, ali nije Haland: "Građani" se približili vrhu Premijeršipa

Bob je sjajno matirao Dubravku i donio tri boda svojoj ekipi

Bob: Pogodio za pobjedu. Platforma X

13.1.2024

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju kod Njukasla rezultatom 2:3 u 21. kolu engleskog Premijeršipa.

"Građani" su slavili u utakmici u kojoj su viđena dva preokreta, iako se ni "Svrake" nisu obrukale.

Poveo je Siti preko Bernarda Silve u 26. minuti, ali onda je uslijedio blickrig Njukasla, koji je golovima Isaka u 35. i Gordona u 37. minuti uspio preokrenuti situaciju u svoju korist.

Ključan za ovu utakmicu bio je 69. minut kada je Kevin De Brujne (Bruyne) ušao u igru.

Samo pet minuta kasnije, belgijski mađioničar s loptom je uspio fenomenalno plasiranim udarcem matirati golmana Dubravku i donijeti poravnanje "Građanima".

Do pobjede su fudbaleri Sitija došli u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je De Brujne sjajnom asistencijom uposlio Oskara Boba (Bobb), mladog Norvežanina, koji je zatresao mrežu Njukasla za novi preokret na susretu, te tako osigurao da njegova ekipa nosi tri boda sa Sent Džejms Parka.

Siti je ovom pobjedom došao na 2. poziciju sa 43 boda, dva manje od Liverpula, preskočivši Aston Vilu u međuvremenu.

Njukasl je 10. sa 29 bodova i oni se ove sezone mnogo muče, ali snovi o povratku u evropska takmičenja nikako nisu gotovi.