AZIJSKI KUP

Katar odbranio titulu prvaka Azije: Afif het-trikom penala donio trofej svojoj reprezentaciji

Kataru je ovo drugi put u historiji da osvajaju prvenstvo Azije, nakon što su to uspjeli 2019. godine

Afif: Heroj Katara. AP

10.2.2024

Fudbalska reprezentacija Katara odbranila je titulu prvaka Azijskog kupa, nakon što su u finalu bili bolji od selekcije Jordana rezultatom 3:1.

Katar, domaćin prvenstva i branilac titule, uspio je slaviti u finalu, a sva tri gola za njihovu selekciju postigao je Akram Afif.

Prvo je doveo svoju selekciju u prednost golom sa bijele tačke u 22. minuti i tako postavio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Ipak, jordanski fudbaleri se nisu predavali, a do gola su uspjeli doći u 67. minuti susreta, kada je Jazan Al Naimat (Yazan) matirao golmana Baršama (Barsham).

Nisu ostali dugo na poravnatom rezultatu, pošto je samo pet minuta kasnije dosuđen novi penal za domaću selekciju.

Afif je ponovo preuzeo odgovornost i po drugi put na ovom susretu sa bijele tačke pogodio za svoju selekciju.

Konačni rezultat i het-trik penala, Afif je upotpunio duboko u sudijskoj nadoknadi, nakon što je nad njim i dosuđen jedanaesterac.

Inače, Kataru je ovo drugi osvojeni Azijski kup, nakon što su ovo takmičenje osvojili i 2019. godine.