PREMIJERŠIP

Fulam šokirao Junajted duboko u sudijskoj nadoknadi

Crveni đavoli su bili favorit pred početak susreta jer su ušli s nizom od sedam utakmica bez poraza

Junajted: Prekinut niz nepobjedivosti. AP

24.2.2024

Fudbaleri Mančester junajteda prekinuli su svoj niz od sedam utakmica bez poraza, nakon što su poraženi od Fulama rezultatom 1:2.

Crveni đavoli su bili favorit pred početak susreta 26. kola engleskog Premijeršipa, ali na kraju su ispustili bodove u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

Kalvin Basi (Calvin Bassey) je doveo londonsku ekipu u vodstvo u 65. minuti poslije silovitog udarca.

Junajted je do izjednačenja došao u 89. minuti nakon što je Megvajerov (Maguire) centrašut odbio do Brune Fernandeša koji je zatresao mrežu.

I kada se činilo da će Junajted nastaviti ovaj niz, ukazao se Aleks Ivobi (Alex) i u sedmoj minuti sudijske nadoknade donio tri boda Fulamu.

U ostalim susretima Aston Vila je slavila protiv Notingema (4:2), Kristal Palas je bio bolji od Barnlija (3:0). Brajton i Everton su podijelili bodove (1:1).