DIREKTAN PRIJENOS

Tok utakmice / Atalanta - Bajer Leverkuzen 3-0

Fudbaleri Atalante i Bajer Leverkuzena sastali su se na stadionu Aviva u Dablinu u finalu Evropske lige

Detalj s utakmice Atalanta - Bajer Leverkuzen - Avaz
+7

22.5.2024

Fudbaleri Atalante i Bajer Leverkuzena sastaju se na stadionu Aviva u Dablinu u finalu Evropske lige.

"Apotekari" su najpozitivnije iznenađenje ove sezone, pa će poslije titule u Bundesligi, izabranici Ćabija Alonsa probati osvojiti i evropski trofej. Leverkuzen je do finala prošao Karabag (5:4), Vest Hem (3:1) i Romu (4:2).

Atalanta, našeg Seada Kolašinca, u lovu je na prvi trofej u eri Đan Pjera Gasperinija. Oni su do finala bili bolji od Sportinga iz Lisabona (3:2), Liverpul (3:1) i Marsej (4:1).

Tekstualni prijenos utakmice Atalante i Bajer Leverkuzena pratite uživo na portalu Avaz.ba.

Atalanta - Bajer Leverkuzen 3:0 (Lukman 12', 26', 76')

FT - Gotov je susret.

90+1' - Pokušaj Hložeka, ali odlazi lopta daleko od gola.

90' - Još četiri minute će se igrati u Dablinu.

89' - Sebičan je Ture, imao je priliku zapečatiti sudbinu Bajera.

83' - Zanimljiv pokušaj Šika petom, ali loptu izbacuje Đimšiti u korner.

81' - Udarac Virca s distance lako brani Muso.

79' - Novi pokušaj za Atalantu. Šutirao je Ederson, ali Kovar brani.

76' - GOLLL!!! Ademola Lukman je postigao i treći gol na ovom susretu. Kakav pogodak Nigerijca. Prodao je "biciklo" Tahu, a onda silovito gađao suprotni ugao za het-trik.

70' - Doktorska disertacija u taktici Đan Pjera Gasperinija. Ostalo je svega 20 minuta do kraja regularnog dijela, a Bajer još uvijek nije zaprijetio.

64' - Muso sprječava Leverkuzen da dođu do gola. Virc je ubacio na dalju stativu, ali golman Atalante izliječe s linije i hvata loptu ispred Grimalda. Ovo je bilo opasno.

60' - Novi žuti karton za Atalantu. Adli je odlično "sakrio" loptu, a Zapakosta ga je pokosio. Defanzivac je treći igrač kod Atalante sa žutim kartonom.

59' - Adli je uputio oštar centaršut u šesnaesterac, ali Frimpong vrlo loše šutira.

55' - Bez većih prilika u prvih deset minuta drugog dijela. Atalanta vrlo dobro kontroliše susret.

49' - Velika šansa za Atalantu. Kopmajners je poslao loptu u peterac, ali Hinkapi izbacuje loptu ispred De Ketelarea.

46' - Novi peh za Kolašinca. Povrijedio se u finalu! Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto njega ulazi Skavolini.

S druge strane Stanišić je izašao, a ušao Bonifejs.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme. Atalanta ima veliku prednost.

45+1' - Prvi relativno dobar pokušaj Bajera na utakmici. Probao je Džaka s velike udaljenosti, ali odlazi lopta pored gola.

45' - Dvije minute će se još igrati u prvom dijelu.

42' - Ponovo prijeti Atalanta. Apsolutna nadmoć u ovom susretu je prikazana. Gasperini je sjajno pripremio svoje igrače za ovu utakmicu. Ne daju ni pedalj travnjaka bez velike borbe.

40' - Ovo nije Leverkuzen na koji smo navikli ove sezone.

37' - Odlična reakcija Kolašinca. Fenomenalno je reagirao ispred Frimponga.

35' - Novi loš pokušaj Leverkuzena, Grimaldo se ponovo ne snalazi.

35' - Virc s jedne i Skamaka s druge su dobili žute kartone.

26' - GOLLL!!!! Visoki presing je ponovo urodio plodom. Igrači Atalante su ukrali loptu, dodali je do Lukmana, koji je prešao jednog igrača, a onda sjajno plasiranim udarcem matirao Kovara. 2:0 je za Atalantu.

22' - Prvi žuti karton na susretu. "Požutio" je Đimšiti nakon starta nad Adlijem.

20' - Dobra prilika za Atalantu! Skamaku je na 20 metara pronašao Lukman, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

19' - Tapsoba izbacuje u prostor Frimponga, on s povratnom loptom pronalazi Grimalda, ali lijevi bek pokazuje da mu desna noga nije kao lijeva. Obrukao se propisno. Nakon toga je pokušao i Stanišić, ali je to lak posao za Musoa.

15' - Drugačija postava Bajera ne donosi rezultate. Atalanta dominira na terenu Aviva stadiona.

12' - GOLLL!!!! Lukman doveo Atalantu u vodstvo. Nakon sjajne akcije poslije kornera, nekoliko igrača je promašilo loptu, ali tu je bio nigerijski reprezentativac, koji je zakucao loptu u praznu mrežu.

8' - Dobar ubačaj Ruđerija, Skamaka šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola.

7' - Prva prilika za Atalantu na susretu. Imat će šansu da iz slobodnog udarca zaprijete. Lopta je otišla na prvu stativu, veoma slabo.

5' - Početno ispitivanje snaga u Dablinu, bez velikih prilika i na jednoj strani.

1' - Počeo je susret u Dablinu.

Ćabi Alonso se odlučio za ovu startnu postavu:

Kovar, Stanišić, Tah, Tapsoba, Frimpong, Hinkapi, Džaka, Palasios, Virc, Grimaldo, Adli.

Đan Pjero Gasperini je izabrao sljedećih 11:

Muso, Đimšiti, Hien, Kolašinac, Zapakosta, Kupmajners, Ederson, Ruđeri, De Ketelare, Lukman, Skamaka.