Mančester junajted srušio Siti i osvojio FA Kup

S današnje utakmice - Avaz
Trofej FA Kupa - Avaz
Dino Ramović

25.5.2024

Mančester junajted je pobijedio gradskog rivala, ekipu Mančester Sitija, u finalu FA Kupa rezultatom 1:2.

Gledali smo sjajnu utakmicu u kojoj je Siti čuvao loptu i pokušavao ugroziti protivnički gol, dok je Junajted igrao sjajno u odbrani i svoje prilike je koristio preko kontranapada.

Ovo je trinaesti put da je Junajted osvojio FA Kup i to će im biti jedini trofej ove sezone.

Mančester Siti - Mančester junajted 1:2 (Doku 87' / Garnačo 30', Maino 39')

Tok utakmice

97' Sve je gotovo! Mančester junajted je pobijedio Mančester Siti u finalu FA Kupa!

97' Žuti karton za Alvareza.

93' Lindelof i Maunt će u igru. Na klupu odlaze Garnačo i Mektominaj. Mančester junajted je napravio četiri izmjene od početka susreta.

92' Alvarez izvodi korner za Siti. Onana bez problema hvata loptu.

91' Dvostruku izmjena sprema Ten Hag. Čeka se prvi prekid utakmice.

90' Sedam minuta će se igrati u nadoknadi vremena.

90' Žuti karton je dobio neko iz stručnog štaba ekipe Sitija zbog prigovora sudiji.

90' Akandži je pokušao sa više od 20 metara ali lopta odlazi visoko preko gola Junajteda.

87' GOOL! Doku je sjajno pronašao poziciju da šutira, ali Onana je morao biti bolje postavljen. Nije mogao dozvoliti da primi gol u bliži ugao gola.

86' Još jedan prekršaj Amrabata. Slobodan udarac za Mančester Siti.

84' U ofsajdu je Evans. Lopta je za Mančester Siti.

82' Novi korner za Siti. Nije bilo opasnosti za odbranu Junajteda.

81' Bruno Fernandeš je šutirao iz slobodnog udarca ali je Ortega uhvatio loptu bez većih problema.

80' Akandži je bio pregrub i napravio je faul u duelu sa Hojlundom. Dobra prilika za Junajted da direktno šutira na gol Ortege.

79' Foden je pogodio živi zid. Još jedna propuštena šansa za Siti.

78' Amrabat pravi faul nad Dokuom. Siti će imati priliku da direktno ugrozi gol Junajteda sa nekih dvadeset metara.

77' Voker sjajno šutira sa skoro 30 metara. Onana je dobro odbranio. U nastavku akcije dosuđena ofsajd pozicija.

76' Ništa od penala. Glavni sudija je dobio potvrdu iz VAR sobe i igra se nastavlja.

75' Haland traži penal! Nakon kornera Maino je povukao Halanda rukama na pod.

75' Još jedan udarac iz ugla za Siti. Izvodi ga Alvarez.

74' Junajted sprema novu izmjenu. Rašford izlazi iz igre a zamjenit će ga Hojlund.

73' Izašao je Martinez a u igri je Džoni Evans. Ten Hag je odlučio da dodatno zaštiti gol Onane.

71' Lisandro Martinez je na travi i žali se na povredu. Vjerovatno su u pitanju grčevi.

71' Udarac iz ugla za Mančester Siti. To je četvrti korner na današnjoj utakmici.

70' Mančester Siti nema rješenje za sjajno postavljenu odbranu Junajteda danas.

68' Prvi korner za Junajted. Garnačo je šutirao ali dobro brani Onana. Korner će izvest Bruno Fernandeš.

66' Pokušao je Stons iz velike udaljenosti. Lopta je otišla visoko preko gola Mančester Junajteda.

64' Velika prilika za Mančester Siti. Alvarez je sjajno pronašao prostor i šutirao, ali lopta odlazi malo pored gola Onane.

60' Novi korner za Siti. Alvarez je pokušao ali lopta ide pored gola.

57' Mijenja Pep Gvardiola. Ulazi Alvarez, a igru napušta Kevin De Brujne.

57' De Brujne loše centrira i nema opasnosti za Junajted.

56' Prvi korner na utakmici a izvest će ga Mančester Siti.

55' Kakva šansa za Siti! Sjajno je šutirao Haland ali je pogodio prečku. Onana je ostao ukopan u mjestu.

54' Doku je dobro uposlio Fodena ali mu je lopta pobjegla i kupi je Onana.

52' Loptu će ispucati golman Junajteda. Siti ne uspijeva da zaprijeti.

50' Siti pravi prekršaj. Junajted će imati priliku da ubaci loptu u kazneni prostor.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Siti je napravio dvije promjene.Doku i Akandži su na terenu a izašli su Kovačić i Ake.

45' Kraj prvog poluvremena na Vembliju.

45' Igrat će se dvije minute nadoknade.

45'  Oštar start Maina nad De Brujneom. Žuti karton za Maina.

42' Fernandešov udarac je izblokiran. Ubacivanje sa strane za Junajted.

39' GOOL! Junajted vodi 2:0. Fernandeš sjajno asistira za Maina koji zatresa mrežu Sitija.Gol pogledajte ovdje.

38' Lopta je u mreži Sitija, ali VAR poništava Rašfordov gol zbog ofsajd pozicije.

37' Bernardo Silva šutira sa dvadesetak metara ali Onana hvata bez problema.

35' Siti traži priliku za poravnanje rezultata. Junajted se za sada sjajno brani.

30' GOOL! Vodi Junajted. Gvardiol je napravio nevjerovatnu grešku, a Garnačo je to sjajno iskoristio. Gol pogledajte ovdje.

29' Van Bisaka dobro zaustavlja Gvardiola koji je želio ubaciti loptu u kazneni prostor.

26' Siti je napravio sjajnu akciju ali Halandova lopta je bila loša, pa je Maino otklonio opasnost.

24' Pokušava proći po desnoj strani Granačo ali ga je sjajno zaustavio Ake.

18' Ništa specijalno se ne dešava na Vembliju.

15' Foden je sada na podu a oborio ga je Martinez. Faul za Siti.

14' Prekršaj za ekipu Mančester junajteda, napravio ga je Haland.

10' Šutira Foden, lopta pogađa spoljašni dio gola.

9' Garnačo pokušava ali lopta odlazi pored gola Ortege.

8' Junajted čeka priliku iz kontranapada preko brzonogih napadača.

4' Igrači Sitija su uzeli loptu i laganim dodavanjima traže svoju šansu.

1' Odmah traže penal igrači Sitija ali glavni arbitar je odmahnuo rukom.

1' Počela je utakmica!