PEH PRED EURO

Poljska pobijedila Tursku u finalnoj probi: Trijumf ostao u sjeni povreda glavnih igrača

Levandovski: Morao napustiti teren. Platforma X

11.6.2024

Fudbalska reprezentacija Poljske je u posljednjoj pripremnoj utakmici pred Evropsko prvenstvo pobijedila Tursku rezultatom 2:1, ali ovu utakmicu neće pamtiti po dobrom.

Naime, Poljaci su već u 12. minuti ostali bez napadača Karola Sviderskog (Swiderski) koji je nakon postizanja gola burno proslavio, a na kraju proslave loše je doskočio i povrijedio koljeno.

Poljacima se ranije povrijedio i Arkadiuš Milik (Arkadiusz), što znači da će im napad bit oslabljen na Euru.

Da stvar bude još gora, teren je u 32. minuti morao napustiti Robert Levandovski (Lewandowski). Napadač Barcelone je tražio izmjenu zbog osjećaja zatezanja u mišiću, ali je, čini se, izlazak bio samo preventivan.

U ostatku utakmice golove su još postizali Barsi Jilmaz (Yilmaz) za selekciju Turske, te Nikola Zalevski (Nicola Zalewski) u samom finišu susreta za trijumf Poljske.

Poljaci prvu utakmicu na Euru igraju u nedjelju, 16. juna, od 15 sati protiv selekcije Nizozemske.