Detalj s utakmice Hrvatska - Španija - Avaz

Fudbalska reprezentacija Hrvatske igra protiv selekcije Španije u 1. kolu grupe B na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Glavni arbitar susreta bit će Englez Majkl Oliver.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu avaz.ba.

Hrvatska - Španija 0:3 (Morata 29', Ruiz 32', Karvahal 45+2')

FT - Gotovo je. Španija je deklasirala Hrvatsku.

90' - Još pet minuta će se igrati u Berlinu.

85' - Ponovo se smirio tempo nakon poništenog pogotka Hrvatske.

81' - Ipak ništa od gola! VAR je reagirao i sviran je ofsajd.

80' - GOL! Petković je promašio penal, odbranio mu je Unai Simon, ali lopta dolazi do Perišića koji vraća Petkoviću, a napadač zakucava loptu u mrežu.

78' - Kakva glupost defanzivaca Španije. Poigravali su se, izgubili loptu, a onda je Rodri napravio penal nad Petkovićem.

70' - Španci su stali na loptu i ne dozvoljavaju Hrvatima da naprave pravu priliku. S druge strane, "Vatreni" su se u potpunosti ugasili.

67' - Kod Španije izlaze Morata i Vilijams, ulaze Ojarzabal i Merino.

65' - Izlaze Modrić i Kovačić, ušli su Sučić i Mario Pašalić.

60' - Usporio je sada tempo utakmice.

55' - Najbolja šansa za Hrvate na utakmici! Sjajno je šutirao Šutalo, ali izbacuje to Kukurelja s linije, lopta se u zraku odbija do Budimira koji vraća loptu u peterac do Kramarića, ali Simon izbacuje.

54' - Ponovo je Jamal napravio šansu za Špance! Prošao je po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a Morata je lukavo probao matirati Livakvoića. Međutim, Livaković je uspio ponovo zaustaviti taj udarac, najviše zbog sreće.

52' - Velika šansa za Španiju! Kakva akcija Španaca. Pedri je sjajno prošao dva hrvatska igrača, dodao je do Jamala, ali Livaković paradom zaustavlja mladog Španca.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' +2' - GOLLL!!!! Karvahal pogađa za potop Hrvata. Ovo niko nije očekivao. Sjajni Jamal je centrirao loptu, a desni bek se iskrao i matirao iz peterca Livakovića za novi pogodak Španaca.

45' - Igrat će se još dvije minute.

45' - Prilika za Kramarića, ali odlazi daleko od gola.

41' - Velika šansa za Hrvatsku! Majer je ubacio loptu, a na nju je naletio Gvardiol koji je iskosa šutirao malo pored gola.

33' - Pokušavaju Hrvati smanjiti prednost, ali brani sada Unai Simon dobar pokušaj.

32'- GOLLL!!!! Mreža se nije ni ohladila od prvog gola! Ruiz je sada sjajno matirao Livakovića.

30' - Odmah velika prilika na drugoj strani! Kovačić je imao šansu da donese izjednačenje, ali je to bio veoma slab udarac.

29' - GOLLLL!!! Morata dovodi Špance u vodstvo rutinskom završnicom, nakon veoma loše reakcije odbrane Hrvatske.

18' - Vatreni su se oslobodili pritiska Hrvatske i preko Majera imali prvu priliku, ali je on izblokiran.

14' - Solidan prodor Jamala, ali uspjeli su Hrvati stati ispred njega i spriječiti ga u napadu.

10' - Bez pravih prilika u početnih deset minuta. Španci imaju prednost na sredini terena, ali bez pravih prilika.

5' - Španci imaju inicijativu na početku susreta.

1' - Počeo je spektakl u Berlinu.

17:55 - Igrači su izašli na teren. Bliži se početak.

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić je odabrao sljedećih 11 igrača za prvu utakmicu na ovogodišnjem Euru:

Livaković, Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol, Brozović, Kovačić, Modrić, Majer, Kramarić i Budimir.

Luis de la Fuente, selektor Španije, napravio je iznenađenje pošto je na klupi ostavio Grimalda, a odlučio se za Kukurelju (Cucurella):

Unai Simon, Karvahal (Carvajal), Naćo (Nacho), Le Norman (Le Normand), Kukurelja, Rodri, Pedri, Fabian Ruiz, Lamin Jamal (Yamal), Niko Vilijams (Nico Williams) i Morata.

Španija je u Njemačku na Euro stigla s nikad manje zvijezda, ali to nije smanjilo njihove ciljeve.

Hrvatska dolazi kao jedno od potencijalnih iznenađenja turnira.