Tok utakmice / Poljska - Nizozemska 1-2

Detalj s utakmice Poljska - Nizozemska - Avaz
+18

16.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice grupe D Evropskog prvenstva koju igraju reprezentacije Nizozemske i Poljske.

Poljska će ovaj meč igrati bez svog najboljeg igrača, golgetera Roberta Levandovskog, koji je zadobio povredu tokom pripremnih mečeva.

Glavni sudija na ovom susretu bit će Artur Soareš, dok će i BiH imati predstavnika, s obzirom da je Irfan Peljto četvrti sudija.

Meč se igra na Volkspark stadionu u Hamburgu, koji prima nešto više od 57.000 gledatelja.

Poljska - Nizozemska 1:2 (Buksa 17' / Gakpo 29', Veghorst 83')

90+2' - Opasan pokušaj Poljaka s distance, ali brani to golman Nizozemske.

90' - Igrat će se još pet minuta u Hamburgu.

83' - GOLLL!!! Nije sada ni Ščešni mogao spasiti Poljake. Ake je sjajno pronašao Veghorsta, a džoker s klupe je donio preokret Nizozemskoj.

80' - Dobar pokušaj i za Poljake poslije kornera, ali brane se Nizozemci.

75' - Skočio je sada De Fraj i glavom šutirao poslije kornera, ali lopta odlazi preko gola.

70' - Nova sjajna odbrana Ščešnog, zaustavio je brojne napade Nizozemaca. Damfris je ponovo bio blizu gola, ali se čuvar mreže Poljske ponovo dobro postavio.

64' - Pokušava Damfris iskosa, ali ne uspijeva zatresti mrežu Poljaka.

62' - Nova šansa za Poljake, ali Zalevski veoma loše šutira.

58' - Velika šansa za Poljsku! Sjajno je Kivijor šutirao s desne strane, ali brani to Ferbrugen.

55' - Velika šansa za Nizozemsku! Sijevnula je kontra, Depaj je pronašao Simonsa, ali njegov udarac odlazi pored gola.

52' - Nezgodan udarac zadobio je Simons, ali uspio se pridići nakon ljekarske pomoći.

46' - Odmah velika šansa za Nizozemce! Damfris je vratio loptu u peterac, ali nisu njegovi saigrači uspjeli doći do nje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Hamburgu!

HT - Gotovo je poluvrijeme.

45+1' - Nova velika šansa za Depaja! Ponovo se napadač našao u sjajnoj poziciji nakon odličnog prihvatanja lopte, ali odlazi njegov udarac pored gola. Nema sreće Depaj.

45 ' - Igrat će se još minut.

42' - Velika šansa za Nizozemce! Ake je pronašao u petercu Gakpa, ali je napadač loše zahvatio loptu i poslao je visoko preko gola.

31' - Zaprijetili su Poljaci na drugoj strani odmah po primljenom pogotku, ali se Ferbrugen ispriječio i zaustavio silovit udarac.

29' - GOLLLL!!!! Vraća Gakpo Nizozemce! Napadi su se isplatili i sada su poravnali. Napadač je šutirao s 20-ak metara, a lopta je pogodila nekog od Poljaka na putu ka golu i prevarila golmana.

27' - Nova priliak za Nizozemce! Damfris je dodao glavom do Rajndersa, koji šutira glavom, ali brane se Poljaci.

23' - Primljeni pogodak još više razbudio Nizozemce. Simons opet pronašao Depaja, ali lopta odlazi pored gola.

22' - Redaju se veliki promašaji Nizozemske! Odlično je uštopao loptu Simons za Depaja, ali napadač Nizozemske šalje loptu visoko iznad gola.

20' - Velika šansa za Nizozemce! Kakav volej Van Dajk. Iz okreta je šutirao, ali je Ščešni odlično uspio zaustaviti njegov udarac iako je bio zaklonjen.

17' - GOLLL!!!! Prva prilika za Poljake i odmah stiže kazna za Nizozemce! Nakon sjajnog ubačaja iz kornera, Adam Buksa skače i glavom postiže gol.

15' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Virman.

14' - Vrlo hrabar pokušaj Ćavija Simonsa, ali lopta odlazi pored gola.

9' - Nova velika šansa za Nizozemce! Tiđani Rajnders je natrčao na loptu u šesnaestercu, ali je siloviti udarac otišao pored gola.

5' - Muči se odbrana Poljske, ali uspijevaju nekako intervenisati ispred Depaja.

2' - Velika šansa za Nizozemsku! Gakpo je odmah na startu lukavo pokušao matirati golmana Poljske, ali je Ščešni siguran. Bit će to samo korner.

1' - Počela je utakmica u Hamburgu!

14:55 - Igrači su izašli na teren.

14:35 - Početak meča je u sjeni nemilih događaja  kada je jedna osoba sa sjekirom i molotovljevim koktelom pokušuala da uđe u fan zonu u kojoj su se nalazili navijači Nizozemske.

Policija je pucala na njega, on je hospitaliziran, a nakon čega će biti i priveden.

Poljska će igrati u sljedećem sastavu: Ščesni, Salamon, Bednarek, Zielinski, Romančuk, Kivijor, Buksa, Frankovski, Šimanski, Zalevski i Urbanski.

Prema najavama, Poljaci će igrati u formaciji 3-4-3.

Za Nizozemsku će igrati: Ferbrugen, Van Dajk, Ake, De Vraj, Simons, Depaj, Gakpo, Rajnders, Verman, Damfriz i Šauten.