Utakmica igrana na Alijanc Areni je ponudila mnogo uzbudljivih trenutaka

Detalj s utakmice Rumunija - Ukrajina - Avaz
Ukrajina - Avaz
Stanču - Avaz
+5

17.6.2024

Fudbalska reprezentacija Rumunije je deklasirala selekciju Ukrajine rezultatom 3:0 u 1. kolu grupe E na Evropskom prvenstvu.

Utakmica igrana na Alijanc Areni je ponudila mnogo uzbudljivih trenutaka, a na kraju su Rumuni upisali trijumf, iako su bili smatrani autsajderom.

Počeli su Ukrajinici žestokim napadima, ali nakon prvog primljenog pogotka njihova igra se u potpunosti raspala.

Rumuni su poveli u 29. minuti nakon što je golman Lunjin loše izbacio loptu, a ona je došla do Denisa Mana (Dennis), koji je dodao kapitenu Nikolaeu Stančuu (Stanciu).

Nakon toga se on namjestio i majstorski matirao golmana ukrajinske selekcije.

Ukrajinci su vrlo slabo izgledali nakon tog gola.

Novi šok za Ukrajince uslijedio je u 53. minuti. Raćju (Ratiu) je krenuo u trk, dodao je do Mana, ali je asistentu kod prvog gola pobjegla lopta.

Međutim, na loptu naliječe Razvan Marin, koji je silovitim udarcem pogodio za 2:0. Gol pogledajte OVDJE!

Potpuni potop je potvrđen samo četiri minute kasnije. Denis Draguš (Dragus) je pogodio na asistenciju Mana i zapečatio sudbinu Ukrajinaca. Gol pogledajte OVDJE!

Primljeni i treći pogodak razbudio je malo uspavane Ukrajince, ali tada je već bilo kasno.

Do kraja su prijetili Dovbik, Sudakov i Mudrik, ali nijedan od njih nije bio precizan i na kraju su Rumuni upisali visoku pobjedu protiv Ukrajine, te tako pokazali kako se igra protiv njih, ono što naša reprezentacija nije uspjela.