Ovo je susret 2. kola grupe E Evropskog prvenstva

Detalj s utakmice Belgija - Rumunija - Avaz
+9

prije 5 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos posljednje utakmice dana u kojoj se sastaju Belgija i Rumunija.

Ovo je susret 2. kola grupe E Evropskog prvenstva. Belgija je u prvom meču u Njemačkoj izgubila od Slovačke (0:1), dok je Rumunija pobijedila Ukrajinu (3:0).

Poznati su i početni sastavi za susret koji se igra na stadionu u Kelnu.

Belgija - Rumunija 2:0 (Tilemans 2', De Brujne 80')

FT - Gotovo je u Kelnu.

90 ' - Igrat će se još četiri minute.

85' - Velika šansa za Rumune! Alibek je slabo šutirao pored Kastelsa, pa je Kastanj uspio stići i izbaciti loptu s linije.

82' - Velika šansa za Belgiju! Karasko je prošao nekoliko igrača, pronašao Trosara, ali krilini napadač nije htio biti sebičan i poslao je loptu u sredinu za Lukakua. Ipak, tu je loptu uspio presijeći defanzivac Rumunije.

80' - GOLLLL!!!! Kastels je poslao sjajnu loptu, Rumuni su katastrofalno reagirali i poslali loptu prema nazad glavom, a to je ispratio De Brujne i postigao gol.

75' - Pokušaj Marina s distance, ali to odlazi pored gola.

68' - Velika šansa za Rumuniju! Denis Man je pobjegao odbrani Belgije, ali brani Kastels.

65' - Ovaj čovjek ima nevjerovatnu nesreću! Lukaku se sjajno izborio, ali nije mogao pogoditi mrežu nakon dodavanja De Brujnea.

64' - NEVJEROVATNO! VAR poništio gol Lukakua! Ovo mu je treći na prvenstvu za belgijskog napadača. Ponovo milimetarski ofsajd.

60' - Banku dobija žuti karton zobg udaranja Trosara.

59' - Nastavlja prijetiti Belgija. De Brujne je pronašao Lukakua  centaršutem poslije slobodnog udarca, ali ne da se napadaču da postigne gol.

55' - Ponovo pokušava De Brujne, ali brani golman Rumunije.

52' - De Brujne šutira, ali odlazi lopta tik pored stative.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Kelnu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Igrat će se još minut u prvom dijelu.

43' - De Brujne propustio veliku šansu! Ostao je samo jedan igrač ispred njega u šesnaestercu, ali je pokušao nešto između dodavanja i šuta i protračio je tako dobru priliku.

38' - Pokušao je Lukebakio zaprijetiti u kontri, ali nije se uspio namjestiti na jaču, lijevu nogu.

37' - Pokušaj Rumuna, ali brani to Kastels.

35' - Veoma loše dodavanje Faesa, ukrao je loptu Draguš, a onda je Lukebakio bio primoran napraviti prekšraj. Dobio je žuti karton.

30' - Neočekivan udarac Dokua iz teške pozicije, ali Niča uspijeva nekako da odbrani njegov pokušaj.

25' - U visokom tempu igraju obje reprezentacije, ali bez pravih prilika u proteklih nekoliko minuta

19' - Dobra prilika za Vertongena nakon kornera, ali šutira preko gola.

18' - Velika šansa za Belgiju! De Brujne je pronašao Lukebakija, krilni napadač je promiješao igrača, a onda šutirao, ali Niča brani.

14' - Velika šansa za Belgiju! Oslobodio se jednog čuvara Lukaku, ali mu je drugi uspio izblokirati udarac i poslati loptu u korner.

4' - Velika šansa za Rumuniju! Dragušin je glavom pokušao matirati Kastelsa, ali brani to čuvar mreže Belgije.

2' - GOLLLL!!!!! Belgija dolazi u prednost u drugoj minuti. Doku je pronašao Lukakua, a gorostasni napadač je vratio loptu za Tilemansa koji je sjajnim udarcem matirao golmana Niču.

1' - Počeo je ključni meč za "Đavole"

Belgija: Kastels, Kastanje, Faes, Fertongen, Doku, Tilimans, Onana, Tete, De Brujne, Lukebakio i Lukaku.

Rumunija: Niča, Raćju, Dragušin, Burka, Banku, M. Marin, Man, R. Marin, Stančiju, Mihaila i Draguš.

Podsjetimo, jučer je Ukrajina nakon preokreta savladala Slovačku rezultatom 2:1.