ŠKOLSKA AKCIJA

Čobot je srušio rekord Luke Jovića: Pogledajte gol Mađarske u 100. minuti za pobjedu protiv Škotske

Čobot je gol za trijumf Mađarske proslavio s dresom Varge, koji je na nosilima iznesen s terena nakon sudara sa škotskim golmanom

Čobot: Pogodio u desetoj minuti nadoknade. UEFA

prije 6 dana

Fudbaleri Mađarske pobijedili su Škotsku u 3. kolu grupne faze Evropskog prvenstva s 1:0 i to pogotkom u desetoj minuti sudijske nadoknade.

Ova utakmica je imala dugu nadoknadu zbog prekida nakon što je mađarski fudbaler Barnabas Varga ostao bez svijesti. Imao je sudar sa škotskim golmanom Angusom Ganom (Gunn), nakon čega je ostao nepomično ležati na terenu.

Ukazala mu se ljekarska pomoć, a onda je na nosilima iznesen s travnjaka.

Činilo se da će ovaj susret završiti bez golova, a onda je rezervista Kevin Čobot (Csoboth) pogodio nakon sjajne kontre i školske akcije Mađara.

Zanimljivo, Čobot je donio trijumf svojoj ekipi, ali se upisao i u historiju, oborivši rekord Luke Jovića.

Naime, postao je strijelac najkasnijeg gola u historiji Evropskih prvenstava. Ranije je Jović postavio ovaj rekord pogotkom protiv Slovenije u 95. minuti susreta.

Čobot je gol za trijumf Mađarske proslavio s dresom Varge, koji mu je donio kapiten tima Dominik Soboslaj (Szoboszlai).