IZNESEN NA NOSILIMA

Stigao prvi izvještaj o stanju Barnabasa Varge, oglasio se Fudbalski savez Mađarske

Igrao se 70. minut kada je Gan naletio na Vargu koji je ostao nepomično ležati na terenu

Varga: Žestoko se sudario sa škotskim golmanom. Platforma X

prije 6 dana

Fudbalska reprezentacija Mađarske pobijedila je Škotsku u 3. kolu grupe A (1:0), ali je utakmicu obilježio težak sudar Barnabasa Varge sa škotskim golmanom Angusom Ganom (Gunn).

Igrao se 70. minut kada je Gan naletio na Vargu koji je ostao nepomično ležati na terenu. Svi na stadionu su se držali za glavu dok mu se ukazivala ljekarska pomoć, a onda je na nosilima iznesen van terena.

Sada se o njegovom stanju oglasio Fudbalski savez Mađarske.

- Stanje Barnabasa Varge je stabilno. Nalazi se u jednoj od bolnica u Štutgartu. Odmah ćemo vas obavijestiti ako bude novosti o njegovom stanju - navodi se u saopćenju.

Inače, Mađarska je na kraju došla do pobjede, a Kevin Čobot (Csoboth) je posao strijelac najkasnijeg gola jedne utakmice, ne računajući produžetke - u 100. minuti.

Čobot i njegovi saigrači su gol, ali i pobjedu posvetili svom saigraču Vargi.