SVJETSKO PRVENSTVO

Hrvatska lagano savladala SAD, Kakanjac kod poraženih postigao dva gola

Hrvatska nastavlja svoje takmičenje u utorak mečom protiv Maroka, dok SAD igra protiv Egipta.

+1
S. S.

15.1.2023

Rukometna reprezentacija Hrvatske rutinski je savladala Sjedinjene Američke Države u drugom kolu prve faze Svjetskog prvenstva. Rezultat je bio 40:22 i tako je Hrvatska, nakon poraza protiv Egipta, došla do prvih bodova na prvenstvu.

Američki rukometaši su bili u igri prvih 10 minuta, jednom su stigli i do prednosti, ali nakon 5:5 izabranici Hrvoja Horvata su zaredali sedam golova i tu je već bio jasan pobjednik.

Do kraja prvog dijela Hrvatska je digla prednost na 10 razlike i SAD se više nijednom nije spustio na jednocifren zaostatak.

Drugo poluvrijeme bilo je puko odrađivanje posla uz uigravanje 5-1 obrane te naštimavanje šuta. Hrvatsku je sa sedam golova predvodio Igor Karačić, šest je zabio Josip Šarac, koji je upao u ekipu umjesto Zvonimira Srne, dok se pet puta u strijelce upisao Filip Glavaš. Igračem utakmice proglašen je Geri Hajn (Gary Hines), koji je postigao šest golova.

Amar Amitović, Kakanjac koji igra za SAD, postigao je dva gola.