BiH deklasirala Srbiju u Zlatnoj ligi nacija, prvi dan završili s dvije pobjede

Naša selekcija je slavila 3:0, po setovima je to 25:12, 25:11, 25:21

S večerašnje utakmice. Savez sjedeće odbojke BiH

24.5.2024

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci je pobijedila selekciju Srbije u Zlatnoj ligi nacija, turniru koji se održava u Sarajevu.

Naša selekcija je slavila 3:0, po setovima je to 25:12, 25:11, 25:21.

Obje selekcije su dobro počele utakmicu, a Srbijanci su do rezultata 6:6 pružali otpor, da bi nakon toga uslijedila serija od devet poena, te su naši reprezentativci mirno priveli kraj prvi set.

U drugom setu je naša reprezentacija nastavila gdje su stali u prvom, pa su njega vrlo dominantno osvojili.

Ipak, u trećem je BiH morala pokazati karakter. Srbija je povela šest razlike, ali nakon nekoliko izmjena selektora Mahmutovića, uspjeli smo napraviti veliki povratak i na kraju slaviti s 25:21 u finalnom setu za novu pobjedu.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine prvi meč će sutra igrati u 11 sati protiv ekipe Poljske, dok će derbi protiv Njemačke igrati od 16 sati.