Fatić doveo tenisku BiH u vodstvo protiv Bugarske

Naš teniser bio je bolji od Dimitra Kuzmanova

Nerman Fatić. Screenshot/sportal.bg

3.2.2024

Reprezentacija Bosne i Hercegovine povela je u meču Dejvis kupa protiv selekcije Bugarske rezultatom 1:0.

Do tog vodstva došlo je nakon što je Nerman Fatić bio bolji od Dimitra Kuzmanova rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4.

Kuzmanov je već u drugom gemu prvog seta došao do prednosti, koju je čuvao sigurnim servis gemovima do kraja, iako je naš teniser prijetio u petom gemu.

Baš kao i njegov protivnik, Fatić je odmah na početku drugog seta oduzeo servis protivniku, a uspio je povezati četiri gema i tako se dovesti u odličnu poziciju za osvajanje drugog seta, što je i učinio.

Treći, odlučujući set je bio daleko najinteresantniji. Fatić je agresivnom igrom uspio napraviti brejk u trećem gemu, da bi mu Kuzmanov uzvratio u šestom.

Ipak, Nerman je uspio ponovo napraviti brejk, a onda i biti siguran u svojim servis gemovima i tako osigurati pobjedu i prednost za našu reprezentaciju.