U Žepi su potpisani ugovori o stipendiranju devet učenika osnovne škole u ovom mjestu, jedne učenice iz OŠ u Han Pijesku, te dvije studentice Univerziteta u Sarajevu čiji roditelji žive na području Medžlisa IZ Žepa.
Stipendije je osigurao Rijaset IZ u BIH iz fonda Bejtul-mal. Osnovci su dobili stipendije u iznosu od po 80 KM, a studenti po 100 KM mjesečno za period od deset mjeseci.
Potpisivanju ugovora prisustvovali su muftija goraždanski, Remzija ef. Pitić i rukovodilac Ureda za društvenu brigu Rijaseta Islamske zajednice u BiH, Hamed ef. Efendić.
- U ime naših školaraca, njihovih roditelja i u svoje ime želim se zahvaliti Rijasetu IZ u BIH što prepoznaje naše potrebe i što čini napore da našim ljudima pomogne, posebno da mladim porodicama sa djecom olakša školovanje njihove djece. Lijepo se uvjeriti da nismo sami i da postoje institucije i pojedinci koji brinu o nama – kazao je glavni imam MIZ Žepa, Edin ef. Šljivar.
