Smail Prevljak: Nova majstorija, ali samo za remi

Nastavio golgeterski niz i protiv Ostendea

Prevljak: Ove sezone postigao sedam prvenstvenih golova. Arhiv

Piše: G. Š.

14.1.2021

Nakon što je za vikend ušao s klupe i s dva gola režirao preokret Ojpena protiv Serkl Briža (1:2), naš reprezentativni napadač Smail Prevljak je ponovo u utorak bio strijelac za svoj tim.

Ojpen je u sklopu 17. kola remizirao 1:1 u gostima s Ostendeom, a Prevljak je pogodio za vodstvo u 49. minuti. Bh. napadač se poigrao s odbranom domaćina i rutinski smjestio loptu u mrežu za svoj sedmi prvenstveni gol sezone.

Naš reprezentativac je ove sezone na terenu proveo 836 minuta, tako da gol postiže, u prosjeku, svakih 119 minuta. A upisao je i jednu asistenciju.

Smail Prevljak rođen je 10. maja 1995. godine u Konjicu, gdje je i napravio prve fudbalske korake u Igmanu. Kasnije ga je lopta odvela u RB Lajpcig U-19, te posudbe u Lajfering i Materzburg. Od 31. januara prošle godine je u svlačionici Ojpena. Za naš državni tim odigrao je pet utakmica i postigao jedan gol. Također, pet utakmica je odigrao i za mladu reprezentaciju BiH.