Brazilac je prvi golman u historiji „Redsa“ koji je postigao pogodak

Alison: Postigao gol u petoj minuti sudijske nadoknade vremena. Agencije

Piše: G. Š.

18.5.2021

Pogotkom golmana Alisona Bekera (Alisson Becker) u petoj minuti sudijske nadoknade Liverpul je na gostovanju pobijedio VBA 2:1, ostvarivši važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Liverpul dva kola prije kraja prvenstva ima bod manje od Čelzija, koji je na četvrtom mjestu, dok trećeplasirani Lester ima tri boda više...

Brazilac je tako postao prvi golman u historiji „Redsa“ koji je postigao pogodak u službenom susretu. Liverpul je u nastavku susreta jurio po drugi gol, no domaćin je sve do posljednjih sekundi držao remi. No, u petoj minuti sudijske nadoknade vremena Alison je nakon centaršuta iz kornera postigao gol za pobjedu gostiju.

Alison Beker rođen je 2. oktobra 1992. godine u brazilskom Novo Amburgu. Seniorsku karijeru počeo je u brazilskom Interu, a potom ga je lopta odvela u Internacional (Brazil), Romu i Liverpul, gdje je preselio 19. jula 2018. godine. Za „A“ reprezentaciju Brazila branio je 45 utakmica te još 14 za omladinske selekcije.