Kenan Kodro: Debi za pamćenje

S dva gola donio pobjedu Fehervaru

Kodro: Režirao preokret. Agencije

30.8.2021

Kenan Kodro nije mogao zamisliti bolji debi u dresu MOL Fehervara, u koji je stigao prošle sedmice, nakon što je raskinuo ugovor s Atletik Bilbaom. Bh. napadač je s mađarskim klubom dogovorio jednogodišnju saradnju, a već za vikend imao je priliku upisati prve minute.

Fehervar je u sklopu petog kola ugostio MTK i gubio je sve do završnice susreta, kada je na scenu stupio Kodro. Ušao je u igru u 62. minuti, da bi u 73. iz penala pogodio za izjednačenje. Šest minuta kasnije glavom je zabio za preokret i pobjedu svog tima (2:1).

Kenan Kodro rođen je 19. avgusta 1993. godine u San Sebastijanu. Karijeru je počeo u mlađim kategorijama Real Sosijedada, a u karijeri je igrao za Osasunu, Majnc, Grashopers, Kopenhagen, Atletik Bilbao i Real Valjadolid.

Za reprezentaciju BiH debitirao je 28. marta 2017. godine, a u nacionalnom dresu zabilježio je devet nastupa i postigao dva gola.