U devet utakmica postigao osam golova, uz jednu asistenciju

Kodro: Najbolji strijelac MOL Fehervara. AVAZ

Piše: G. Š.

29.11.2021

MOL Fehervar našeg Kenana Kodre je u 14. kolu mađarske lige savladao Džirmot s 3:2, a bh. reprezentativni napadač postigao je dva gola.

Najbolji strijelac kluba iz Sekešvehervara u 49. minuti zatresao je mrežu iz penala za 2:1, da bi u 84. minuti pogodio za 3:1 i tako trasirao put svom timu do šeste ovosezonske pobjede (uz pet remija i tri poraza). Kodro je igrao do 86. minute.

Ove sezone, otkad je zadužio dres MOL Fehervara, u devet utakmica postigao je osam golova, uz jednu asistenciju. Na terenu je proveo ukupno 605 minuta, tako da u prosjeku gol postiže svakih 76 minuta.

Kenan Kodro rođen je 19. avgusta 1993. godine u San Sebastijanu. Karijeru je počeo u mlađim kategorijama Real Sosijedada, a lopta ga je vodila i u Osasunu, Majnc, Grashopers, Kopenhagen, Atletik Bilbao i Real Valjadolid.

Za našu reprezentaciju BiH debitirao je 28. marta 2017. godine i u 10 utakmica postigao je dva gola.