Benjamin Tahirović: S 19 godina u prvoj postavi Rome

Budući bh. reprezentativac prvi put starter u Seriji A

Tahirović: Igrao 64 minute. Twitter

6.1.2023

Roma je u susretu 16. kola Serije A na Olimpiku savladala Bolonju s 1:0, a dio pobjede Rimljana bio je i talentirani bh. veznjak Benjamin Tahirović.

Iako ima svega 19 godina, Tahirović je prije nekoliko mjeseci prekomandovan u prvi tim, a sada mu je portugalski stručnjak Žoze Murinjo (Mourinho) dao šansu od prve minute.

To je prvi meč u italijanskom prvenstvu koji je Tahirović počeo kao starter, a u 64 odigrane minute pokazao je da nije slučajno tu gdje jeste.

Benjamin Tahirović rođen je 3. marta 2003. godine u švedskom gradu Spangi. Karijeru je počeo u omladinskim kategorijama Vasalunda, odakle je na zimu 2021. godine stigao u U-19 tim Rome.

Ukupno je za Romine juniore odigrao 44 utakmice i postigao tri gola, uz četiri asistencije.

Debi za prvi tim upisao je u prošlogodišnjem duelu protiv Torina, odigranom 13. novembra, kada je ušao u 69. minuti.

Iako ima švedsko državljanstvo, Tahirović je odlučio da u budućnosti nastupa za bh. reprezentaciju, a debi bi mogao imati već na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.