TEKSTUALNI PRIJEN0S

Tok utakmice / BiH - Poljska 72-76

Proslava poena naših košarkaša. FIBA

20.8.2023

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine igra u finalu pretkvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Parizu.

Protivnik u finalu će joj biti domaćin Poljska, s kojom smo već igrali u grupnoj fazi turnira. Domaćini su bili bolji u toj utakmici rezultatom 85:76, a pogotovo su dobre utakmice imali Mateuš Ponitka (Mateusz) i Mihal Sokolovski (Michal Sokolowski) sa po 22 postignuta poena.

S druge strane, "Zmajevi" će sigurno htjeti iskoristiti priliku da se revanširaju Poljacima u samom finalu.

Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Avaz.ba.

40' - Kako loša odluka naših košarkaša. 72:74

40' - Nurkić promašuje pa pravi faul nad Ponitkom. On pogađa samo jedno i imaju tri poena prednosti pred kraj utakmice.

40' - Pogađa Pluta oba slobdna bacanja. Poljska vodi 71:73.

40' - Faulirao je Nurkić. Veoma je nezgodno pao Balcerovski. Imat će slobodna bacanja.

39' - Podijelio je slobodna bacanja Balcerovski. 71:71.

39' - RATATATATA!!! Sada pogađa i Lazić! 71:70 za BiH.

38' - Imat će Nurkić dva slobodna bacanja. Podijelio ih je i sada smo na dva poena razlike.

38' - Pogađaju Poljaci ponovo i dolaze u prednost, a onda i poslije dva slobodna bacanja idu na +3.

37' - RATATATATA!!! Pogađa Edin Atić za tri poena. 67:66. Vodi BiH.

37' - Ponovo pogađa Balcerovski nakon promašaja Ponitke. 64:66 za Poljsku.

36' - Pogađa sad Balcerovski iz velike daljine. Pogodio je sada za novo izjednačenje na utakmici. Ovdje će se sve svoditi na jednu loptu. 64:64, četiri i po minute do kraja.

36' - Iznudio je slobodna bacanja Zolnirevič, ali je samo jedno.

35' - Pogađaju u kontri Poljaci, ali Garza je iznudio slobodna bacanja nakon što je na mišiće uhvatio dva puta skok. Pogađa oba Luka Garza.

34' - Veoma ružno s leđa je udaren Musa, ali sudije ništa ne sviraju. Garza je to dobro ispratio i zakucao.

34' - Fauliran je Garza na šutu. Pogodio je oba slobodna bacanja. 60:58.

33' - Nurkić je u problemu sa ličnim greškama. Napravio je faul nakon pogotka Ponitke, ali poljski košarkaš je promašio dodatno slobodno bacanje.

31' - Gegić pogađa za prednost BiH. Vrlo dobro polaganje.

31' - Pogađa Pluta, ali brzo uzvraća Musa na drugoj strani za novo izjednačenje.

31' - Počela je posljednja četvrtina u Glivicama.

30' - Izjednačeno je sve na kraju treće četvrtine. Žestoka borba na obje strane terena i u drugom poluvremenu. Rezultat glasi 54:54.

30' - Pogađa i Grosel za Poljake, ali napokon Musa pogađa za tri poena. Izjednačeno je.

29' - Pogađa Pluta za novo vodstvo Poljske.

27' - Sada se uvukao strah iz nepoznatog razloga u naše igrače. Niko ne smije šutirati. Pogađa Sokolovski na drugoj strani i smanjuje prednost.

26' - Sada je i Pluta majstorski pogodio, ali brzo uzvraća Alibegović na drugoj strani. 51:48 za BiH.

25' - Ponovo atraktivna blokada Edina Atića. On nas drži u igri trenutno.

25' - Sada jedno atraktivno zakucavanje Balcerovskog, ali uzvraća Lazić za tri poena.

24' - Bravo Edine! Hvata svoj promašeni šut i polaže, a onda i odlična odbrana i ukradena lopta. Polaže na drugoj strani za vodstvo BiH.

23' - Odlično dodavanje Nurkića. Pronašao je Atića koji je ostao sam na polaganju. Prvi poeni za BiH u drugom poluvremenu.

23' - Sokolovski je iznudio faul Nurkića na prodoru. Pogađa poslije akcije Ziskovski.

21' - Ponitka je položio. 39:42 za Poljsku.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme u finalu pretkvalifikacionog turnira za OI.

20' - Dekoncentracija na obje strane. 39:40 gube naši reprezentativci na poluvremenu.

18' - Pogađa sad i sa poludistance Nurkić. 39:40 za Poljsku.

17' - Pogađa Garbač za tri poena. Veoma slabo ponovo branimo liniju za tri poena, ali smanjuje Nurkić polaganjem. 37:40 za Poljsku.

17' - Ponovo spavamo u odbrani i Sokolovski atraktivno zakucava.

16' - Pogađa Alibegović i donosi izjednačenje našoj reprezentaciji.

16' - Ponitka je podijelio dva slobodna. 32:35 za Poljsku.

16' - Pogađa Balcerovski za tri poena, a poslije promašenog šuta Lazića, Ponitka je iznudio slobodna bacanja na drugoj strani.

15' - Sada mali sukob Nurkića i Ponitke, ali brzo je sve prošlo i bez tehničkih grešaka.

15' - Sjajno se snašao Nurkić pod košem i pogodio za novu prednost naše reprezentacije.

15' - Okliznuo se Atić, izgubili smo loptu poslije lošeg dodavanja Muse i Poljaci su istrčali kontru i pogodili. 30:31 za Poljsku.

14' - Lazić je iznudio slobodna bacanja i pogodio oba. Prvi dvocifreni košarkaš za našu reprezentaciju. Uzvraća Miličić na drugoj strani. 30:298 za BiH.

13' - Ponovo pogađa Lazić za tri poena. Potrebni su nam raspoloženi šuteri. 28:27

12' - Pogađa Grosel, veoma loš faul kapitena Halilovića. Pogađa i dodatno slobodno. 25:27 za Poljsku.

11' - Odlično se Gegić okrenuo i pogodio, a na drugoj strani je Sokolovski iznudio slobodna bacanja. Podijelio ih je Poljak. 25:24 vodi BiH.

11' - Počela je druga četvrtina.

10' - Kraj prve četvrtine. 23:23 je rezultat.

10' - Pogodili su Poljaci za kraj četvrtine, ali čini se da je isteklo vrijeme.

10' - Brzi napadi na obje strane. Sada je 23:23.

9' - Gegić je iznudio dva slobodna na drugoj strani. Promašuje oba, ali hvata Nurkić skok i pogađa.

9' - Pogodili su ponovo Poljaci za tri poena. 19:21

9' - Ubrzala se igra, ali nema pogodaka. Atić je zabilježio jednu odličnu blokadu.

7' - Pogađa Balcerovski za tri poena, a zatim Musa gubi loptu i Sokolovski brzo pogađa. 19:18 za BiH.

7' - Odličan prodor Lazića, a dobio je i Ponitka drugu ličnu grešku. Pogađa oba naš košarkaš. 19:13 za BiH.

6' - Lazić daleko iza linije za tri poena pogađa za tri poena. 17:13 za BiH.

5' - Odlično je započeo utakmicu Edin Atić. Pogađa još jednu trojku, ali ubrzo uzvraća Sokolovski. 14:13 za BiH.

5' - Odlična akcija i dodavanje Atića nakon tajm auta. 11:11

4' - Musa je zaspao u odbrani i Mihalak je sam ostao pod košem, a onda i nakon lošeg napada ponovo brzo trče kontru. 9:11 za Poljsku.

4' - Odlično se Garza pozicionirao ispod koša, nije Poljacima ništa preostalo nego da ga fauliraju. Imat će dva slobodna bacanja. Podijelio ih je, 9:7 za BiH.

4' - Nova utakmica, stare navike. Ponovo ostavljamo Poljake same na šutu za tri poena, ali uzvraća Atić na drugoj strani. 8:7

3' - Akcija reprezentativaca za Nurkića koji ostaje sam pod košem i lagano pogađa. 5:4.

3' - Ponitka je iskoristio priliku, nakon nesporazuma u odbrani i iznudio je dva slobodna bacanja. Pogađa oba 3:4.

2' - Prvi poeni za našu reprezentaciju. Odlično je iz driblinga pogodio Musa, 3:2 je za BiH.

1' - Nakon svega tri sekunde pogađaju Poljaci. 0:2.

1' - Počela je utakmica u Glivicama. "Zmajevi" igraju u finalu za prolazak u kvalifikacije za Olimpijske igre.