Košarkaši Bosne pobijedili Mladost i plasirali se u polufinale Prvenstva BiH

Bosnu je do trijumfa predvodio Jure Zubac s 24 poena, dok je Vojin Ilić dodao tri manje

Slavlje "Studenata" - Avaz
+1

15.5.2024

Košarkaši sarajevske bosne savladali su Mladost rezultatom 91:86 u 10. kolu Lie 6 za prvaka BiH i tako izborili plasman u polufinale prvenstva.

"Studenti" su imali minus sedam nakon prvog dijela (47:54), a onda su se probudili u nastavku meča. U trećoj četvrtini su ispeglali minus, a onda u finišu kreirali preokret za veliku pobjedu.

Bosnu je do trijumfa predvodio Jure Zubac s 24 poena, dok je Vojin Ilić dodao tri manje. Orhan Špago je bio najefikasniji kod Mladosti s 23 ubačaja.

Nakon ove pobjede Bosna je Ligu 6 za prvaka završila na 3. mjestu s pet pobjeda i pet poraza.

U polufinalu će igrati s Borcem koji ima omjer 7-2 uz utakmicu manje. Igokea u drugom polufinalu čeka rivala. To će biti Sloboda, ako Tuzlaci pobijede Borac, a u slučaju poraza na megdan "Igosima" će Široki Brijeg.