Brazilski savez brani Fernandinja: Rasisti neće proći

AFP

B92

9.7.2018

Brazil je poražen 1:2, Belgija je prošla u polufinale, a Fernandinjo (Fernandinho) je otada bio na meti rasista u svojoj zemlji. Vrijeđali su i njegove suprugu i majku, zbog čega je supruga, navodno, zatvorila svoj nalog na društvenim mrežama.

CBF osuđuje rasističke napade na Fernandinja i njegovu porodicu. Fudbal predstavlja zajedništvo boja, spolova, kultura i naroda. Mi smo s Fernandinjom. Rasisti neće proći - navodi se u saopćenju brazilskog saveza.

Vezista Mančester sitija je gol zbog kojeg je ispao tragičar meča, a koji je postigao glavom poslije kornera Belgije u 13. minuti. Kevin De Brejne (Kevin De Bruyne) je duplirao prednost u 31, a Renato Augusto je uspio samo da ublaži poraz u 76. minuti utakmice.