Barca rutinski do nova tri boda, na Nou Kampu pao Viljareal

Slavlje igrača Barce nakon vodećeg gola. AFP

Piše: Avaz Sport

2.12.2018

Barcelona je u okviru 14. kola španske Primere na Nou Kampu savladala Viljareal (Villarreal) rezultatom 2:0.

Ovim trijumfom Barca se vratila na lidersku poziciju, ali sa utakmicom više od Sevilje.

Utakmica je počela dobrom prilikom za Mesija (Messi) koji je već u 9. minuti šutirao, ali mu dobro brani Asenjo.

Nova šansa za Barcu desila se u 18. minuti kada sa vrha šesnaesterca dobro šutira Rakitić, ali lopta je otišla pored gola.

Aktuelni prvaci su dominirali u posjedu, ali nisu mogli zatresti mrežu golmana Asenja. Sve do 36. minute, kada Pike (Pique) glavom pogađa za 1:0 i veliko slavlje igrača domaćeg tima.

Novu šansu za domaćina vidjeli smo u 39. minuti, ali Mesi ponovo nije bio precizan.

U drugom dijelu gledali smo prilično nezanimljiv fudbal i Barcu koja je očigledno bila zadovoljna minimalnom prednošću.

Ipak, Barca u finišu stiže i do drugog gola, a strijelac je bio Karlos Alena (Carlos) na asistenciju Mesija.

Ostalo je do kraja 2:0 za aktuelne prvake.