PRIMERA

U sjajnoj utakmici Viljareal i Barcelona podijelili bodove

Piše: Al. Ti.

2.4.2019

Fenomenalnu utakmicu u okviru 30. kolu španske Primere odigrali su večeras Viljareal i Barcelona, a konačan rezultat bio je 4:4.

Početak utakmice protekao je u dominaciji Barce, čiji su igrači letjeli terenom. Blaugrana dolazi u vodstvo u 12. minuti kada nakon asistencije Malkoma Kutinjo pogađa za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Malkom pogađa glavom nakon asistencije Vidala za 2:0 i ubjedljivu prednost.

Sve je tada ličilo da će aktuelni prvaci zabilježiti novu pobjedu. Mogla je Barca i do trećeg gola, ali Kutinjo iz čiste prilike pogađa samo stativu.

Nakon toga su kola krenula nizbrdo za izabranike Ernesta Valverdea, koji su do kraja utakmice jedva spasili bod.

Igrala se 23. minuta kada je Čukvueze (Chukwueze) smanjio na 2:1.

U drugom dijelu druga slika na terenu. Prvo je Ekambi, nakon greške Ter Stegena izjednačio na 2:2, da bi samo 12 minuta kasnije Ibora donio "žutoj podmornici" vodstvo od 3:2.

Kolumbijski napadač Baka (Bacca) u 80. minuti pogađa za 4:2 i erupciju oduševljenja na El Madrigalu.

Barci se u tim trenucima smiješio treći poraz u sezoni, ali onda je u igru ušao Mesi, koji je po ko zna koji put pokazao zašto je najbolji fudbaler svijeta.

Prvo je u 90. minuti na fenomenalan način pogodio rašlje iz slobodnjaka za 4:3, što je bio je njegov 32 gol u sezoni.

Međutim ni tu nije bio kraj drame. Igrale su se posljednje sekunde kada je Mesi izveo korner, a nakon gužve, majstorski se u šesnaestercu Viljareala snalazi Suarez, koji slabijom lijevom nogom pogađa za konačnih 4:4.

Barca je i dalje ubjedljivo prva sa 70 bodova, ali sada osam ispred Atletiko Madrida, sa kojim upravo igra u narednom kolu.