Atletik Bilbao drugi finalist Kupa kralja

Ide na megdan Barceloni

Bilbao nakon produžetaka izbacio Levante. AGENCIJE

A. Vatreš

5.3.2021

Nogometaši Atletik Bilbaa izborili su finale Kupa kralja nakon što su u polufinalu nakon produžetaka pobijedili u Valensiji Levante s 1:2.

U regularnom dijelu bilo je 1:1, kao i u prvoj utakmici u Baskiji. Rodžer (Roger) - 17' je donio prednost Levanteu, da bi Raul Garsija (Garcia) iz penala u 30. minuti poravnao.

Gol vrijedan finala postigao je Alehandro Berenguar (Alejandro) udarcem iz daljine u 112. minuti.

Klub iz Valensije propustio je priliku da prvi put u svojoj historiji dođe do finala Kupa kralja, a Baski su čak 23 puta bili pobjednici ovog takmičenja.

Atletik će za naslov igrati 17. aprila u Sevilji s Barcelonom.

Zanimljivo je da se Atletik plasirao u finale i prethodnog izdanja španskog kupa protiv svog baskijskog rivala Real Sosijedada, a to finale za 2020. godinu igrat će se 3. aprila, prenosi Hina.