LIGA PRVAKA

Tok utakmice / Čelzi - Real Madrid 2:0

Finale se igra 29. maja u Istanbulu, a treći put u historiji sastat će se dva engleska kluba

London. AFP

Piše: A. M.

5.5.2021

Nakon remija 1:1 u Madridu, Čelzi i Real večeras u Londonu s početkom u 21 sat igraju revanš meč polufinala Lige prvaka. Na portalu "Avaza" mogli ste uživo pratiti tekstualni prijenos utakmice sa "Stemford Bridža".

90' - Kraj utakmice. Čelzi je slavio pobjedu rezultatom 2:0 i s ukupnih 3:1 izborio plasman u finale.

85' - GOL! Čelzi rješava pitanje drugog finaliste. Maunt pogađa za 2:0.

82' - Inicijativa Reala, ali bez konkretnih prilika.

74' - Real ne pronalazi put do gola Čelzija.

65' - Nevjerovatno kakve prilike propuštaju fudbaleri Čelzija. Kante je sada izašao oči u oči sa golmanom Reala, a Valverde u posljednjem trenutku uklizao i izbacio loptu u korner.

59' - Još jedna stopostotna šansa za Čelzi. Haverc je imao otvoren put ka golu, ali je šutirao pravo u Kurtou.

54' - Maunt izašao jedan na jedan sa golmanom Reala, ali pucao visoko preko gola.

52' - Čelzi je u ovim trenucima bliži da udvostruči prednost od Reala da poravna rezultat.

47' - Prečka saveznik Reala na otvaranju drugog dijela. Haverc pokušao glavom, ali je lopta odsjela na prečki.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena. Čelzi vodi 1:0 od 28. minute golom Vernera.

42' - Kurtoa hvata loptu nakon slabog pokušaja Vernera.

34' - Mendi sjajno brani odličan udarac Benzeme.

28' - GOL! Čelzi vodi 1:0. Haverc je lobovao Kurtou i pogodio prečku, a Verner glavom pospremio loptu u mrežu.

26' - Velika šansa za Real. Mendi krajnjim naporom brani udarac Benzeme, bit će korner za goste.

19' - Opravdano poništen gol Čelzija zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Verner.

17' - Modrić pokušao, ali bez promjene rezultata.

14' - Prvi žuti karton na meču za Žoržinja. Zaustavio kontru Reala oborivši Azara.

12' - Ridiger šutira snažno s velike udaljenosti, ali se Kurtoa nije dao iznenaditi.

11' - Prvi udarac u okvir gola uputio je Kros. Bez problema loptu hvata golman Čelzija.

8' - Verner oduzeo loptu na 20-ak metara od gola gostiju i ušao s njom u kazneni prostor, ali se Ramos odlično zagradio.

5' - Bez prilika u uvodnim minutama meča.

3' - Fudbaleri Čelzija prave pritisak na zadnju liniju gostujuće ekipe.

1' - Utakmica je počela. Prvi posjed za fudbalere Reala.

Treneri Tomas Tuhel (Thomas Tuchel) i Zinedin Zidan (Zinedine Zidane) saopštili su sastave za meč u Londonu.

Čelzi: Mendi; Kristensen, Tijago Silva, Ridiger; Azpilikueta, Žoržinjo, Kante, Čilvel; Haverc, Verner, Maunt.

Real Madrid: Kurtoa; Načo, Militao, Ramos, Mendi, Kazemiro, Kros, Modrić; Vinisijus, Benzema, Azar.

U prvom meču Čelzi je pružio odličnu partiju i imao rano vodstvo zahvaljujući golu Kristijana Pulišića, ali je Karim Benzema sjajnim pogotkom nakon pola sata igre ostavio Real u igri za istanbulsko finale.

Zanimljiv je podatak da Madriđani još uvijek ne znaju za pobjedu nad timom iz Londona u zvaničnim utakmicama. Čelzi je u dosadašnja četiri međusobna duela slavio dva puta, uz dva neriješena ishoda.

Proteklog vikenda oba tima ostvarila su pobjede u prvenstvu. Real je slavio protiv Osasune 2:0, dok je Čelzi istim rezultatom savladao Fulam.

Mančester siti nakon eliminacije PSG-a iščekuje protivnika u velikom finalu, a ukoliko to bude Čelzi, imat ćemo drugo englesko finale u posljednje tri sezone najelitnijeg klupskog takmičenja. Podsjetimo, Liverpul je 2019. godine osvojio Ligu prvaka savladavši u finalu Totenhem rezultatom 2:0.