PREMIJERŠIP

"Građani" u finišu osvojili tri boda u Londonu, Arsenal završio meč s desetoricom

Mahrez je realizovao penal za "Građane" u nastavku meča. AFP

M. K.

1.1.2022

Utakmicu 21. kola Premijeršipa odigrali su u Londonu Arsenal i Mančester siti, a ovaj derbi nakon 90 minuta okončan je rezultatom 1:2, i to nakon gola u samom finišu.

Poveli su domaći nakon pola sata igre preko Bukaja Sake (Bukayo), da bi u nastavku meča s bijele tačke pogodio Rijad Mahrez (Ryad) za 1:1 u 57. minuti.

Pobjedu gostima donosi Rodri pogotkom u 93. minuti meča.

Inače, Arsenal je utakmicu završio s 10 igrača nakon što je par minuta nakon gola Sitija drugi žuti karton zaradio Gabriel.

Nakon ovog meča u vrhu tabele se nije mnogo toga promijenilo, Siti je i dalje prvi s 53 boda i sad imaju 11 bodova više od drugog Čelzija (i utakmicu više), dok je Arsenal četvrti s 35 bodova.