Berluskonijeva Monca prvi put u historiji igrat će u Seriji A

Nakon 90 minuta bilo je 3:2 za Pizu. Ilustracija

H. J. I.

30.5.2022

Fudbaleri Monce savladali su sinoć nakon produžetaka Pizu 4:3 u revanšu finala play offa Serije B i plasirali se u Seriju A.

Nakon 90 minuta bilo je 3:2 za Pizu. Prvi put u historiji kluba Monca će igrati u Seriji A.

Monca je u prvom meču slavila 2:1, a sinoć je poslije devet minuta imala dva gola minusa, kada su pogađali Toregrosa i Hermanson. Ipak, Monca je smanjila, a gol je postigao Mačin 20. minutu, a potom i izjednačila kad je u 79. minutu pogodio Gitkjer – 2:2. U tom trenutku Monca je imala rezultat koji je vodi u Seriju A, ali je Piza do trećeg gola stigla u 90. minutu, a strijelac je bio Mastinu.

Meč je potom odlučen u produžecima, a Marone u 96. i Gitkjer u 101. minutu otklonili su sve dileme.

Od 2018. godine gazda kluba je nekadašnji predsjednik Milana Silvio Berluskoni, a u upravi je i Adrijano Galijani.