Borac iz diskutabilnog penala u 95. minuti savladao Posušje

Preokret Banjalučana u sudijskoj nadoknadi

Duel Jovića i Tatara. HŠK POSUŠJE

14.10.2022

Banjalučki Borac je na otvaranju 14. kola Premijer lige BiH u Bosanskom Novom ugostio Posušje i savladao ga preokretom u petoj minuti sudijske nadoknade (2:1).

Prva prava prilika na meču desila se u 35. minuti. Benjamin Tatar je uposlio Nedeljka Piščevića, no ovaj nije uspio zahvatiti loptu i sprovesti je u praznu mrežu.

Minut kasnije osramotio se Aleksandar Subić, nakon što je poslije progiravanja Momčila Mrkaića sa šest metara neomentan šutirao daleko iznad gola.

Borac je novu veliku priliku za vodstvo imao u 64. minuti. Mrkaić je šutirao, a Luka Kukić refleksnom intervencijom spasio goste.

Jovo Lukić je u 81. minuti probao glavom, ali je lopta zaršila za malo iznad prečke.

Sama završnica donijela je veliku dramu. Prvi do gola došli su gosti u 90. minuti preko Gabrijela Bobana.

Tri minute kasnije Borac je poravnao preko Piščevića, a onda mu je u 94. minuti dosuđen diskutabilan penal, koji je uspješno realizovao Goran Zakarić.

Borac je tako došao do sedme ovosezonske pobjede, kojom se probio na treće mjesto s 23 boda.

Posušje je ostalo na osmom mjestu s 15 bodova.