"Vatreni" nisu uspjeli slomiti otpor "Lavova s Atlasa". Goran Stanzl / Pixsell

23.11.2022

Hrvatska je Svjetsko prvenstvo u Kataru otvorila remijem.

„Vatreni“ su u utakmici prvog kola F grupe odigrali bez golova (0:0) s Marokom.

„Lavovi s Atlasa“ pokazali su se kao tvrd protivnik. Odigrali su vrlo dobru utakmicu u oba pravca i zasluženo osvojili bod.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustila je Hrvatska u prvoj minuti nadoknade, kada je udarac Nikole Vlašića zaustavio Jasin Bono (Yassine Bounou).

Marokanci su svoju nabolju priliku imali u 51. minuti preko Nusaira Mazrauija (Noussair Mazraoui), čiji je udarac glavom odbranio Dominik Livaković.

Hrvatska narednu utakmicu igra 27. novembra protiv Kanade, dok se Maroko sastaje s Belgijom.

FT - Kraj utakmice. Bod za Hrvatsku na startu turnira.

94' - Posljednji pokušaj Hrvata da dođu do pobjede.

90' - Šest minuta nadoknade.

87' - Sve smo bliže podjeli bodova.

82' - Mijenjaju i Marokanci. Ušli su Hamdalah i Sabiri umjesto En Nesirija i Ounahija.

81' - Modrić je ubacio iz prekida, no Gvardiol je šutirao glavom pored gola.

78' - Dalić je uveo Majera, nekoliko minuta ranije Livaju. Jasno je da ide po pobjedu.

72' - Još jedna opasna situacija pred golom Maroka i još jedan korner.

71' - Pašalić je bio u šansi, reagirao je En Nesiri i izbacio loptu u korner.

67' - Odlično reagiraju Marokanci u defanzivi.

65' - Zaprijetio je Hakimi iz slobodnog udarca. Odbranio je Livaković.

63' - Opasna situacija pred golom Hrvatske. Lopta je na kraju završila u naručju Livakovića.

59' - Veliki hendikep za Marokance. Mazraui ne može nastaviti igru.

52' - Odlična prilika za Hrvate nakon kornera. Odbranili su se Marokanci, a u nastavku je sviran faul.

51' - Sada najbolja prilika za Maroko. Livaković je intervenisao ispred Mazrauija, koji je dobro šutirao glavom.

50' - Marokanci i u nastavku igraju vrlo agresivno.

46' - Jedna promjena u selekciji Hrvatske. Pašalić je zamijenio povrijeđenog Vlašića.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Nema golova. Marokanci su bili opasniji, a Hrvatska je tek zaprijetila u finišu prvog dijela.

45+2' - Još jedna prilika za Hrvate u finišu prvog dijela. Modrić je šutirao preko gola.

45' - Najbolja prilika na utakmici za Hrvatsku. Bunu je sjajno intervenisao ispred Vlašića nakon što je ubacio Sosa.

44' - Nastavljen je meč. Vratit će se Vlašić u igru.

42' - Vlašić se izgleda povrijedio. Ukazat će mu se pomoć.

37' - Odlično je Brozović izbacio Vlašića, no napadač Hrvatske nije na vrijeme krenuo na loptu.

31' - Ništa Hrvati ne uspijevaju napraviti. Vrlo dobra igra Maroka u oba pravca.

24' - Ne odustaju Marokanci od ofanzivne igre. Očito je da žele što prije do gola.

21' - Vlašić je na suprotnoj strani istrčao kontru, a Mazraui je dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

21' - Ziješ je pogodio živi zid. Propala je dobra šansa za Maroko.

20' - Slobodan udarac za Maroko iz dobre pozicije na nekih 25 metara.

19' - Marokanci su sve opasniji. Stežu obruč oko gola Hrvatske.

17' - Prva prilika na utakmici za Hrvatsku. Imao ju je Ivan Perišić, koji je šutirao iz daljine poslije greške Amalaha. No, otišla je ta lopta preko gola.

13' - Napali su Marokanci i zaprijetili preko Hakimija, no lak je to bio plijen za Livakovića.

7' - Oslobodio se Maroko i krenuo ka golu Hrvatske, no dobro je intervenisala odbrana "Vatrenih".

6' - Pritisak Hrvatske. Krenuli su "Vatreni" po rani gol, koji bi sigurno promijenio tok utakmice.

5' - Prva opasna situacija pred golom Maroka. Izbačena je lopta u korner.

4' - Nema uzbuđenja u uvodnim minutama. Traje početno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica! Maroko prvi kreće s centra.

10:55 - Meč u Al Koru sudi Argentinac Fernando Rapalini (Rapallini).

10:50 - Evo i sastava za današnji meč, koji se igra na stadionu Al Bajt u Al Koru.

Maroko: Bunu - Hakimi, Agerd, Sajs, Mazraui - Unahi, Amrabat, Amala - Zijeh, En Nesiri, Bufal.

Hrvatska: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Kramarić, Perišić.

Na portalu Avaza od 11 sati pratite tekstualni prijenos utakmice prvog kola F grupe Svjetskog prvenstva između Maroka i Hrvatske.