Liga prvaka: Benfika i Borusija slavili

Benfika je gostovala Brižu, a Čelzi Borusiji Dortmund

Karim Adejemi. UCL

15.2.2023

Benfika savladala Briž na gostovanju rezultatom 0:2. Strijelci su bili Žoao Mario iz penala i David Nereš.

Borusija Dortmund na svom terenu savladala Čelzi, a rezultat je glasio 0:1. Jedini gol je djelo Karima Adejemija koji je pretrčao sve igrače Čelzija, kao i golmana Kepu i pogodio za pobjedu svog kluba.

Uzvratne utakmice su za tri sedmice i sigurno je da nas očekuju zanimljivi dueli ponovo.

Na krilima Marija i Nereša Benfika je savladala Briž na gostujućem terenu i blizu su prolaska u sljedeću fazu.

Odlična Borusija je uspjela savladati Čelzi i nastaviti svoj niz pobjeda u novoj godini.

90+5' - Kraj u Dortmundu

90+4' - Kakva odbrana Kobela.

90+3' - Kraj u Brižu. Benfika je slavila.

90' - Tuča u Dortmundu. Igrači su jako nervozni. Sudija pokušava smiriti situaciju.

88' - David Nereš je poduplao vodstvo Benfike. 0:2 za Benfiku. Gol pogledajte ovdje

85' - Tiago Silva je svojim startom pokrenuo kontru. Lopta je poslije pasa Maunta došla do Ziješa, ali se ponovo postavio neko od defanzivaca Borusije.

84' - Ponovo Žoao Feliks. Ovaj put po zemlji u Kobela.

82' - Opasan start Zilea, ali je uspio prvo loptu zakačiti i neće biti penala za goste iz Londona. Borusija vreba svoje prilike iz kontre.

80' - Bez većih prilika u Brižu. Benfika kontroliše utakmicu pred ulazak u posljednih 10 minuta.

77' - Džan je izbacio loptu sa linije! Kulibali je šutirao, ali je taj šut Kobel dovoljno usporio da je Džan stigne izbaciti sa linije.

76' - Igrači Čelzija pokušavaju poravnati, ali ih protivnici dobro kontrolišu.

75' - Odlična intervencija Onjedike. Postavio je nogu u posljednjem momentu prije nego što je Čikinjo pospremio loptu u mrežu.

71'- Guedeš i Nereš su ušli za Benfiku. Pravit će ogromne probleme odbrani Briža.

68' - Alera je zamijenio Modeste u vrhu napada Borusije.

67' - Benfika pokušava poduplati vodstvo. Smirilo se u Dortmundu.

63' - Kakav gol iz kontre! Adejemi je zabio gol za vodstvo Borusije! Gol pogledajte ovdje

62' - Kakva odbrana Kobela. Ziješ je spustio loptu za Džejmsa i šut Engleza ide u gol.

61' - Mudrik je pustio loptu za Fernandeza koji neprecizno šutira.

58' - Redaju se šanse u Dortmundu. Prvo je zaprijetio Brant, a onda na drugoj strani Fernandez.

56' - Dobar prodor Adejemija, ali Silva zaustavlja njegovo dodavanje.

55' - Odličan šut Džejmsa iz slobodnog udarca, brani Kobel.

53' - Odličan prodor Džejmsa. Faulira ga Džan i sada Čelzi ima priliku iz slobodnog udarca.

51' - Odlična prilika za Haverca, pa i Fernandeza, ali ostaje 0:0.

50' - Žoao Marioooo! Benfika vodi. Portugalac je zabio gol iz penala. Pogodak pogledajte ovdje

47' - Benfika napada u drugom poluvremenu.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' - Poluvrijeme u Brižu. Stativa Silve je bila najbolja prilika.

45' - Poluvrijeme na Signal Iduna Parku. Najbliži golu je bio Portugalac Feliks.

44' - Poništen pogodak Briža. Odoi je bio strijelac, ali uzalud.

42' - Novi žuti karton na Benfici. Otamendi je dobio karton.

38' - Najbolja prilika na utakmici za Čelzi. Ponovo je šutirao Žoao Feliks.

37' - Benfika se oslobodila i sada konstantno napdaju.

34' - Čilvel je bio neoprezan s loptom i Borusija ima novi korner.

32' - Ogromna prilika za Feliksa, ali je lopta otišla preko gola. Htio je da lopta pređe Džana koji je uklizao, ali je očigledno ošutao prejako.

31' - Dobra prilika za Čelzi. Kulibali je pokušao, ali je sviran ofsajd.

30' - Odlična prilika za Rafa Silvu. Pogodio je stativu.

29' - Novi žuti karton za igrače Briža. Ovaj put ga je dobio Sova.

27' - Igrači Borusije su propustili još jednu priliku. Trenutno je u udaricima 8:0 za domaću ekipu.

26' - Sretni su sada bili igrači Briža. Defanzivac Mehele je greškom napucao saigrača, a lopta je prešla preko prečke i to je samo korner za Benfiku.

25' - Nakon dobrog početka igrača Čelzija, čini se da je Borusija preuzela inicijativu

Haverc ispred gola Borusije. UCL

21' - Osim prve šanse Ramosa, Benfika nije zaprijetila golu Minjolea. Briž izgleda solidno.

19' - Brant je dobro istrčao, ali traljavim šutem šalje loptu u gol-aut.

17' - Tiago Silva je dobio žuti karton. Postigao je i gol ali rukom i to je sudija vidio.

13' - Ubačaj Haverca izblokirao Zile i to je korner za goste. Mreže za sad miruju, ali je bilo dobrih šansi na obje utakmice.

12' - Pokušaj Adejemija izblokirao Kulibali i to će biti samo korner. Poslije ovog će imati još jedan nakon izblokiranog šuta Emre Džana.

11' - Nakon dobrog pokušaja, samo korner za Čelzi.

9' - Prvi žuti je viđen i u Dortmundu. Dobio ga je Ris Džejms.

9' - Briž dobija prvi žuti karton. Denis Odoi je dobio žuti zbog starta na samom početku utakmice.

6' - Odlična odbrana i grčkog golmana Vlahodimosa na utakmici Briža i Benfike.

5' - Zadivljeni su na stranici Lige prvaka sa branjenjem Šloterbeka.

4' - Neugodan sudar Haverca i golmana Kobela.

3' - Ukrajinsko krilo Mudrik je istrčao kontru, ali ga je spriječio Šloterbek.

2' - Benfika je već imala prvi napad. Odličan udarac Gončala Ramosa.

1' - Počele su utakmice osmine finala Lige prvaka.

-5' - Za Borusiju će kapiten biti 19-godišnji Džud Belingem

Borusijini navijači. SCREENSHOT/Twitter

-10' - Ostalo je još samo deset minuta do početka utakmica.

-15' - Za Čelzi će danas debitovati Mihajlo Mudrik, Žoao Feliks i Enco Fernandez, igrači koji su došli ove zime u tim iz Londona

-29' - Zanimljiva statistika večerašnjih rivala Borusije i Čelzija

-34' - Trener Briža Skot Parker debituje u Ligi prvaka

-42' - I Džud Belingem je izašao na domaći teren.

-45' - Sebastijan Ale je spreman za debi u Ligi prvaka za Borusiju Dortmund. Aler je pobijedio rak

Postava Benfika:

Vlahidimos, Bah, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo, Florentino, Čikinjo, Žoao Mario, Aursnes, Ramos

Postava Benfika. UCL

Postava Klub Briž:

Minjole, Klinton Mata, Hendri, Mehele, Mejer, Odoi, Onjedika, Vanaken, Bukenen, Sova, Lang

Postava Klub Briž. UCL

Postava Čelzi:

Kepa Arizabalaga, Džejms, Tiago Silva, Kulibali, Čilvel, Fernandez, Loftus-Čik, Ziješ, Mudrik, Žoao Feliks, Haverc

Postava Čelzija. UCL

Postava Borusije Dortmund:

Kobel, Volf, Zile, Šloterbek, Gerero, Emre Džan, Belingem, Ozčan, Adejemi, Brant, Ale

Postava Borusija Dortmund. UCL

-59' - Danas se igraju još 2 dvomeča. Na rasporedu su utakmice Borusija Dortmund - Čelzi i Klub Briž - Benfika