KONFERENCIJSKA LIGA

Bizaran trenutak: Gol-tehnologija priznala, a sudija poništio gol

Na utakmici Fiorentine i Brage svjedočili smo nevjerovatnoj situaciji

Konferencijska liga: Gol-tehnologija potvrdila, a sudija poništio gol. SCREENSHOT/Twitter

24.2.2023

Fiorentina je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Konferencijske lige pobijedila portugalsku Bragu 3:2 kod kuće.

Tom pobjedom je potvrdila uvjerljivu pobjedu iz prve utakmice (0:4) i osigurala je svoje mjesto u žrijebu za osminu finala koje će se održati u petak.

Najupečatljiviji trenutak utakmice, ali i jedan od najbizarnijih trenutaka sezone dogodio se u 55. minuti pri rezultatu 2:1 za Portugalce.

Artur Kabral (Arthur Cabral) je zabio gol za Fiorentinu, a tehnologija za gol-liniju je potvrdila da je lopta prešla i da bi gol trebao biti priznan.

Ipak, sudija je nakon kraće konzultacije otišao pogledati snimku te je odlučio poništiti pogodak.

Takav postupak je zbunio mnoge gledaoce koji dosad nisu vidjeli da sudija odbija odluku tehnologije, a dodatnu dozu zbunjenosti je izazvala činjenica da je standardna grafika pokazala kako je lopta prešla liniju.

Arthur Cabral (Fiorentina) disallowed goal against Braga 56'
by u/Meladroite in soccer

Kabral se ipak u 83. minuti upisao u strijelce, kada je postigao gol za 3:2 koji je priznat.

Tokom proslave se narugao VAR-u tako što je držao ruku na uhu praveći se da se konsultuje sa sucima iz VAR sobe.

Italijanski mediji pišu kako bi za to mogao biti kažnjen.