U 59. minuti Haland je došao do 42. gola u sezoni i het-trika

Erling Haland. Printscreen

H. J. I.

18.3.2023

Nevjerovatni Erling Haland (Haaland) nastavio je sa svojom golgeterskom formom i u utakmici četvrtfinala FA kupa protiv Barnli. Samo četiri dana nakon što je zabio pet golova RB Lajpcigu, Norvežanin je u prvom poluvremenu u razmaku od samo tri minute zabio dva krasna gola.

Alvarez je u 32. minuti odlično proigrao Halanda koji je krenuo sam na golmana i onda majstorski izvan šesnaesterca zavukao loptu ispod njega dok ovaj to uopšte nije očekivao. Tri minute kasnije Foden mu je nabacio s lijeve strane, a Haland lukavo zabio u prvi kut za velikih 2:0 Mačester Sitija protiv drugoligaša koji vodi bivši Sitijev kapiten i legenda kluba Vinsent Kompani (Vincent Kompany).

U 59. minuti Haland je došao do 42. gola u sezoni i het-trika. Samo tri minute kasnije zabio je i Julian Alvarez, a Haland je zatim izašao iz igre.

Siti je dobio sa 6:0, a golove su zabili i Halandova zamjena Kol Palmer i ponovno Alvarez. Norvežanin je u zadnjih 120 minuta na terenu zabio osam golova.