GAZE KA TITULI

Moćni Napoli pobijedio Torino 4:0

Na tronu tabele Napoli ima utakmicu više od drugog Intera, ali i čak 21 bod više

Napoli: Slavili protiv Torina. Twitter

D. H.

19.3.2023

Fudbaleri Napolija su u 27. kolu talijanske Serie A, kao gosti, s 4:0 pobijedili Torino, sastav koji vodi hrvatski trener Ivan Jurić. Već u devetoj minuti Napoli je poveo nakon kornera. Nebeski je poletio Victor Osimhen i glavom zabio svoj 20. prvenstveni pogodak ove sezone. Na 2:0 povećao je Gruzijac Kvaratskhelia koji je u 35. minuti pogodio s bijele tačke.

Torino nije bio bezopasan u prvom dijelu, a možda i najopasniji domaći igrač bio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je zamijenjen u 85. minuti. U 51. minuti je Nigerijac Osimhen postigao novi pogodak glavom, svoj drugi u utakmici za velikih 3:0.

Tu nije bio kraj domaćim mukama, pa je tako u 68. minuti Ndombele povećao na 4:0, što mu je bio premijerni pogodak za Napoli, a asistirao mu je prvi asistent Serie A Kvaratskhelia. Na tronu ljestvice Napoli ima utakmicu više od drugog Intera, ali i čak 21 bod više.