Igrači Junajteda postigli četiri gola, a odigrali neriješeno

Sevilja: Uspjela se provući protiv Junajteda. AP

13.4.2023

U večernjem terminu Evropske lige je odigrano još tri utakmice.

Mančester junajted je remizirao na Old Trafordu rezultatom 2:2.

Crveni đavoli su od početka utakmice dominirali, a do prednosti su došli u 14. minuti, kada je Bruno Fernandes asistirao za Marsela Sabicera (Marcel Sabitzer) koji je odlično matirao golmana Sevilje.

Sabicer je poduplao u 21. minuti vodstvo Junajteda, poslije maestralne asistencije Antonija Marsijala (Anthony Martial).

Neizvjesnost u utakmicu je doveo defanzivac Junajteda Tajrel Malasija (Tyrell Malacia) pošto je u 84. minutu postigao autogol.

Potpuni šou je nastao u drugoj minuti sudijske nadoknade. Jusuf En Nesiri (Youssef En-Nesyri) je šutirao glavom, a lopta je pogodila defanzivca Herija Megvajera (Harry Maguire) u glavu i prevarila golmana Junajteda za poravnanje.

Juventus je u utakmici sa lisabnoskim Sportingom slavio 1:0, golom Federika Gatija (Gatti) u 73. minuti, dok su Bajer Leverkusen i Rojal Union Sent Žilo remizirali 1:1 na BayAreni.