Tok utakmice / Sevilja - Mančester junajted 3:0:

Odličnu partiju su krunisali golovima i mirno privode kraju utakmicu

Posljednja trećina utakmice na Ramos Sanchez Pizjuanu. AP

20.4.2023

Večeras su na programu uzvratne utakmice četvrtfinala Evropske lige. Naš fokus i centralna utakmica ovog tekstualnog prijenosa se igra na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan između Sevilje i Mančester junajteda.

Prva utakmica ovih rivala je završena rezultatom 2:2 na Old Trafordu. Crveni đavoli su u prvoj utakmici dominirali prvih 80 minuta i stekli prednost od 2 gola. Oni su postigli i dva naredna gola, na njihovu nesreću, oni su završili u njihovoj mreži.

Ostale utakmice koje prenosimo:
Sporting Lisabon - Juventus (prva utakmica 0:1)
Rojal Union Sent Žilo - Bajer Leverkusen (1:1)
Roma - Fejnord (0:1)

FT - Gotovo je u Andaluziji. Sevilja ide u polufinale na megdan Juventusu, koji je prošao Sporting. Tamo im se pridružio i Bajer Leverkusen, dok se posljednji član još uvijek čeka.

90' - Smirila se utakmica. Četiri minute sudijske nadoknade.

U međuvremenu, Roma je preko Dibale ponovo povela i bliži nam se produžetak.

83' - GOLLL!!! Vodi Sevilja 3:0. De Gea izlijeće sa gola, promašuje loptu i En-Nesiriju ostaje samo da pogodi prazan gol sa nekih 20-ak metara.

Fejnord poravnao u Rimu. Na deset minuta do kraja imaju prednost zbog pobjede u prvoj utakmici.

75' - Pokušava Rakitić opet. Žali se da je neko od igrača Junajteda dirao loptu i traži korner, ali sudija Diaš odmahuje rukom.

70' - Veoma slaba predstava Junajteda. Ne mogu prići golu Sevilje.

62' - Brani Bono opasan udarac Kazemira. Sevilja svjesno prepustila loptu Junajtedu.

60'- GOLLL!!! Spinacola pogađa za Romu. Tamo je sada 1:0 za Vučicu i ako ostane ovaj rezultat nakon 90 minuta ide se u produžetak.

60' - Žuti karton za Antonija. Prljav udarac Brazilca, ali nije ni Akunja nevinašce. U Belgiji ne nedostaje golova. Leverkusen vodi 1:3 na gostovanju kod Sent Žiloa.

54' - Veghorst mijenja Marsijala.

52' - Vile sada spašavaju Junajted totalnog potopa. Nebeski skok En-Nesirija, brani De Gea, ali onda nastaje pometnja i sa gol-linije izbijaju loptu igrači Junajteda.

51' - Ponovo odlična prilika Sevilje. Nezgodan udarac Rakitića. Odbila se lopta na metar od De Gee, ali ga nije prevarila.

47' - GOLLL!!! Sevilja vodi 2:0. Sada ne može niko spasiti Junajted. Kakav gol glavom Badea. Izgledalo je kao da će De Gea stići do lopte, ali je ona od prečku udarila i odbila se tako da pređe liniju.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Rašford i Šo su ušli u igru umjesto Sanča i Van Bisake.

HT - Gotovo je poluvrijeme na Ramos Sanchez Pizjuanu. Sevilja vodi 1:0.

45+3' - Kakav udarac Rakitića. Sreća za Junajted je što se Kazemiro bacio ispred lopte, glavom bez obzira, spasivši gol.

45' - Četiri minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

44' - Sada se zakuhalo. Sančo je oboren u šesnaestercu, ali sudija odmahuje rukama. Na ponovljenom snimku se vidi da je čista situacija. Kakva "doktorska" partija Fernanda, veznjaka Sevilje.

43' - Poništen je pogodak Sevilje zbog centimetarskog ofsajda Akunje. Spašava VAR Junajted.

40' - GOLLL!!! Sevilja vodi 2:0. Erupcija sada na Ramos Sanchez Pizjuanu. Odlična akcija Sevilje, ali i loša reakcija. VAR će ipak pregledati ovu situaciju.

38' - Lamela je nekoliko fudbalera predriblao, a onda i šutirao. Preslabo je to ipak bilo za De Geu.

37' - GOLLL!!! Bajer Leverkusen postigao i drugi gol. Baker poduplao prednost Leverkusena u Belgiji.

30' - Junajted poprilično sterilan u prvih pola sata utakmice. Osjeti se da fali nekoliko prvotimaca. Martinez i Varane u odbrani radi sigurnosti, Rašford i Bruno Fernandeš radi napadačkog potencijala.

29' - Prinudna izmjena za Andalužane. Marsao je zamijenio Suso.

26' - Umalo da podupla Sevilja. En-Nesiri je spustio loptu glavom, De Gea nije bio siguran, a Okamposa su milimetri dijelili od prilike da zakuca loptu u mrežu gostiju. Ostaje 1:0 za Sevilju.

25' - VAR radi u Rimu. Potencijalno igranje rukom u šesnaestercu Rome. Ništa od penala nakon provjere.

22' - Dobar pokušaj sada Van Bisake, ali su se odbranili fudbaleri Sevilje.

20' - GOLLL!!! Izjednačava Sporting. Siguran je Markus Edvards. Imamo utakmicu u Lisabonu.

19' - Penal za Sporting. Pogodili su domaćini stativu, a poslije odbijene lopte užasno je reagovao Rabio i napravio je penal.

17' - Opet nesigurnost Megvajera. Ne pomaže mu ni De Gea sa svojim hoće-neće reakcijama.

14' - Sada loš faul Van Bisake. Odlična prilika za Rakitića da uputi udarac.

8' - GOLLL!!! Vodi Sevilja. Kakva glupost Megvajera... Poklonio je loptu En-Nesiriju. Vodi i Juventus. Pogađa poslije kornera Rabio, koji se najbolje snašao u gužvi.

4' - Nije baš obziran Marsao, ali neće dobiti karton zbog ovog starta.

1' - Počelo je. I dok čekamo da se desi nešto na ovoj utakmici. U Belgiji je Leverkusen već poveo golom Muse Diabija.

21:00 - Sve je spremno za početak u Andaluziji.